ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!
Singapore Maritime Foundation
2022-04-08
Singapore Maritime Foundation pierwszym partnerem Maritime Just Transition Task Force

Grupa zadaniowa ds. sprawiedliwej transformacji w branży żeglugowej ogłasza Singapore Maritime Foundation jako pierwszego partnera programu
     Powołanie grupy zadaniowej w celu zapewnienia sprawiedliwej i sprawiedliwej zielonej transformacji dla pracowników, społeczności i wszystkich narodów w ramach obniżania emisyjności żeglugi
     MSC, ONE i Anglo Eastern wśród innych partnerów z sektora prywatnego ogłoszone podczas Singapore Maritime Week

7 kwietnia 2022, Singapur – The Maritime Just Transition Task Force założona przez Międzynarodową Izbę Żeglugi, Międzynarodową Federację Pracowników Transportu i UN Global Compact ogłosiła, że Singapurska Fundacja Morska została pierwszym partnerem programu publicznego.

Zespół zadaniowy ds. sprawiedliwej transformacji morskiej ogłosił to podczas wydarzenia podczas Tygodnia Morskiego w Singapurze. Singapore Maritime Foundation będzie odgrywać kluczową rolę w informowaniu Global Industry Peer Learning Group i będzie brać udział w pracach grupy zadaniowej, w tym w jej pierwszym projekcie dotyczącym umiejętności morskich.
(......)

O ICS
Międzynarodowa Izba Żeglugi (ICS - International Chamber of Shipping) jest głównym międzynarodowym stowarzyszeniem handlowym zrzeszającym armatorów i operatorów statków handlowych, reprezentującym wszystkie sektory i branże oraz ponad 80% światowej floty handlowej.

O ITF
Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu (ITF - International Transport Workers’ Federation) to demokratyczna, kierowana przez afiliantów federacja związków zawodowych pracowników transportu, uznawana za wiodącą światową władzę transportową. Z pasją walczymy o poprawę życia zawodowego; łączenie związków zawodowych i sieci pracowników ze 147 krajów w celu zapewnienia praw, równości i sprawiedliwości dla swoich członków. Jesteśmy głosem prawie 20 milionów kobiet i mężczyzn, którzy poruszają światem.

O SMF
Założona w 2004 roku (SMF) Singapore Maritime Foundation jest łącznikiem pomiędzy sektorem publicznym i prywatnym w celu realizacji bliźniaczej misji rozwoju i promocji Singapuru jako Międzynarodowego Centrum Morskiego (IMC); oraz przyciąganie, angażowanie i rozwijanie zespołu talentów, aby zapewnić Maritime Singapore ciągły rozwój. Aby uzyskać szczegółowe informacje, odwiedź stronę www.smf.com.sg

O ONZ Global Compact
Jako specjalna inicjatywa Sekretarza Generalnego ONZ, ONZ Global Compact jest wezwaniem do firm na całym świecie, aby dostosowały swoje działania i strategie do Dziesięciu Zasad w obszarach praw człowieka, pracy, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Naszą ambicją jest przyspieszenie i skalowanie globalnego, zbiorowego wpływu biznesu poprzez przestrzeganie Dziesięciu Zasad i realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju poprzez odpowiedzialne firmy i ekosystemy, które umożliwiają zmianę. Organizacja UN Global Compact uruchomiła laboratorium analityczne dotyczące sprawiedliwej transformacji, które pomoże ustalić globalną narrację na temat zaangażowania korporacji w sprawiedliwą transformację. Think Lab jest partnerem Międzynarodowej Organizacji Pracy i Centrum Sprawiedliwej Przemiany.

Więcej: https://www.itfseafarers.org/en/news/singapore-maritime-foundation-becomes-first-partner-maritime-just-transition-task-force

R.R.

2022-06-20
Najwięcej sytuacji związanych z wydłużaniem kontraktów przypadło na rok 2020 i pandemię covid-19. Na samym początku wydłużanie umów o pracę było nieuniknione i większość administracji krajowych wyraziła na to zgodę. Wg. ITF pierwsze kilka miesięcy były wystarczającym okresem aby armatorzy i pracodawcy wdrożyli nowe systemy podmian. Tym samym, już w drugiej połowie 2020 roku wg. ITF covid nie mógł być powodem wydłużenia kontraktu.
2022-06-13
Informujemy, iż 30 czerwca wygasa umowa pomiędzy Polską i Norwegią ws. ubezpieczeń społecznych. Na dzień dzisiejszy nie posiadamy żadnych informacji o tym, iż umowa miałaby być przedłużona. Strona norweska kilkukrotnie, warunkowo zezwalała na przedłużenie umowy lecz wydaje się, iż tren etap się zakończył.
2022-06-13
Otrzymujemy liczne zapytania od marynarzy w sprawie możliwości objęcia marynarzy należących do OMK / ITF korzystnym ubezpieczeniem zdrowotnym.
2022-06-06
OMK NEWS - Twoje źródło informacji na morzu. Informujemy, że wysłaliśmy na wskazane adresy e-mail kolejne wydanie OMK NEWS - Twoje źródło wiadomości na morzu w formie pdf ( tylko 385 KB )
2022-06-06
Filipińska instytucja morska MARINA wprowadza zmiany w szkoleniu filipińskich oficerów po tym jak na początku roku EMSA (Europejska Agencja Bezpieczeństwa Morskiego) zgłosiła zastrzeżenia dotyczące szkoleń STCW przeprowadzanych na Filipinach.
2022-06-06
Przypominamy marynarzom z OMK, iż w ośrodkach szkoleniowych w Szczecinie: OSRM, ZENIT, VULCAN, NORTH oraz LIBRA w Kołobrzegu, posiadamy rabaty sięgające nawet 20%.
Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line