ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!
Wybory na WZD-OMK
2022-09-30
Szanowni Drodzy, Koleżanki i Koledzy,

Mija kadencja obecnych delegatów na WZD (Walne Zebranie Delegatów), Organizacji Marynarzy Kontraktowych.
Tym listem, rozpoczynamy proces wyborczy na kadencję 2023 - 2028.
Zapraszamy / Zachęcamy do zapoznania się z załączoną Informacją Wyborczą.
Pierwszym krokiem w przygotowaniu do wyborów, jest zgłoszenie kandydatów na delegatów na WZD-OMK. Zapraszamy i zachęcamy do zgłaszanie kandydatów. Możemy zgłosić swoją kandydaturę a także kogoś, kogo znamy i możemy na nim polegać jako na przyszłym delegacie, obdarzając tą tę osobę swoim poparciem i zaufaniem.

Więcej informacji wyborczych oraz kwestionariusz zgłoszeniowy, linki poniżej:
Pierwsza informacja wyborcza 2023-2028
Zgłoszenie kandydata na delegata


Pozdrawiamy
Z poważaniem, Zespół OMK / Komisja Wyborcza OMK
Przewodniczący Komisji Wyborczej
Ryszard Rybicki

2023-11-24
Komunikat prasowy z 21 listopada 2023 r Program ITF - "Nowhere to Hide" Kampania rzuca światło na kradzież wynagrodzeń na australijskim wybrzeżu
2023-11-21
OMK NEWS - Twoje źródło informacji na morzu. Informujemy, że wysłaliśmy na wskazane adresy e-mail kolejne wydanie OMK NEWS - Twoje źródło wiadomości na morzu w formie pdf.
2023-11-08
W związku ze zbliżającym się Świętami i prezentami pod choinką od Mikołaja, planujemy wysyłkę paczek mikołajkowych dla dzieci marynarzy należących do OMK / ITF.
2023-11-07
ITF & JNG: Obawy związane z wpływaniem ukraińskich marynarzy do rosyjskich portów i na wody terytorialne.
2023-11-03
Okres świadczenia chorobowego nadal okazuje się sporną kwestią pomiędzy marynarzem i pracodawcą. Przypominamy, iż jest obowiązkiem pracodawcy zapewnić aby marynarz otrzymał właściwą opiekę medyczną jak i środki do życia zgodnie z warunkami umowy o pracę.
2023-11-03
Przestrzegamy przed pochopnymi reakcjami na ofert pracy z pt-Saipem Indonesia, oferowanymi przez Cervantes Olivareza, które przedstawiają lukratywne warunki zatrudnienia. Według naszej oceny jest to próba wyłudzenia.
Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line