ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!
OMK, Karty LOTOS - aktualizacja
2022-11-23
Fuzja ORLEN - LOTOS sfinalizowana. Po zakończeniu promocji wprowadzono zmianę standardowych warunków rabatowych, podwyższając upusty.

Grupa ORLEN sfinalizowała połączenie z Grupą LOTOS, w związku z tym zaszły pewne zmiany, także w programie w którym uczestniczymy jako członkowie OMK.

Dla ułatwienia przekazujemy:
1.    Skróconą informację o programie LOTOS Biznes wraz z informacjami rabatowymi.
2.    Plik Excel zawierający szczegółową listę stacji pozostających w sieci LOTOS/MOL (na tych stacjach nadal będzie można korzystać z rabatów).

Z przyjemnością informujemy, że po zakończeniu promocji wprowadzono zmianę standardowych warunków rabatowych, podwyższając upusty:
1.    Benzyny Pb95, 98, olej napędowy z 10 na 12 gr/l.
2.    Benzynę PB98 Dynamic, olej napędowy Dynamic z 15 na 18 gr/l.
3.    Benzyna Pb95, olej napędowy z 15 na 17 gr/l na stacjach MOP.
4.    Benzynę PB98 Dynamic, olej napędowy Dynamic z 20 na 23 gr/l na stacjach MOP.

Informacje o zmianach oraz listę stacji uczestniczących w programie, można znaleść pod poniższymi linkami:
FAQ - Informacje i aktualności.
Szczegółowa listę stacji pozostających w sieci LOTOS/MOL.

Na początku listopada nastąpiło wyłączenie z sieci LOTOS stacji, które trafią do PKN Orlen. W dniu przejęcia zostaną wyłączone na tych stacjach systemy LOTOS, w tym LOTOS Biznes i LOTOS Navigator. Program będzie kontynuowany bez zmian na stacjach LOTOS przeznaczonych w procesie połączenia do sprzedaży do koncernu MOL.

UWAGA - karta będzie aktywna dla członków OMK, którzy mają opłacone składki.

R.R.

2023-01-27
To już OSTATNIE dni. Koleżanki i Koledzy, Przypominamy. Aby OMK / ITF nadal mogło pełnić swoją rolę, prosimy WSZYSTKICH MARYNARZY NALEŻĄCYCH DO OMK / ITF o udział w wyborach.
2023-01-26
Przekazujemy link do najnowszych wytycznych przedstawiających strefy zagrożone działaniami wojennymi i terrorystycznymi według stanu na styczeń 2023.
2023-01-25
W ostatnich miesiącach ponowienie odnotowujemy przypadki, zaniedbanych spraw, które w wyniku niepowodzeń trafiają do OMK. Przypominamy, iż OMK udziela wsparcia i konsultacji wszystkim zrzeszonym marynarzom.
2023-01-23
W ostatnich dniach zostało podpisane porozumienie pomiędzy ITF/ICS/ECSA/IMEC oraz Departamentem ds. migracji pracowników na Filipinach. Porozumienie pomiędzy filipińską instytucją rządową, ITF, stowarzyszeniem pracodawców i armatorów doprowadziło do powstania nowego komitetu IACGMA ( International Advisory Committee on Global Maritime Affairs ).
2023-01-20
OMK NEWS - Twoje źródło informacji na morzu. Informujemy, że wysłaliśmy na wskazane adresy e-mail kolejne wydanie OMK NEWS - Twoje źródło wiadomości na morzu w formie pdf.
2023-01-19
Koleżanki i Koledzy, Przypominamy. Aby OMK / ITF nadal mogło pełnić swoją rolę, prosimy WSZYSTKICH MARYNARZY NALEŻĄCYCH DO OMK / ITF o udział w wyborach.
Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line