ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!
Zapomogi szkoleniowe dla marynarzy
2016-11-25
Komisja OMK przypomina wszystkim marynarzom z naszej Organizacji mającym problemy z zatrudnieniem lub spodziewają się ich w niedalekiej przyszłości, iż mogą korzystać z funduszu zapomóg szkoleniowych. Podwyższenie kwalifikacji zawodowych bądź umiejętności językowych może jedynie poprawić szanse na znalezienie zatrudnienia.

W związku z ciężką sytuacją na rynku pracy na początku bieżącego roku Komisja podjęła decyzję o rozszerzeniu oferty szkoleniowej o kursy języka angielskiego przygotowujące do testów Merlins jak i dofinansowaniu kursu spawacza (na uprawnieninia PRS) do naszej oferty. Na ostatnim posiedzeniu Komisji rozszerzyliśmy możliwość pomocy marynarzom z działu pomocniczego chcących uzyskać dodatkowo dyplom kucharza okrętowego i tym samym mieć dodatkową możliwość zamustrowania na stanowiskach OS/Cook oraz AB/Cook . Komisja OMK będzie indywidualnie rozpatrywać nadesłane wnioski.

Wszystkich zainteresowanych marynarzy należących do naszej Organizacji zapraszamy do kontaktu z biurem pod adresem e-mail: biuro@nms.org.pl

Jednocześnie przypominamy, iż zapomogi mogą być udzielana jedynie marynarzom należącym do naszej Organizacji przynajmniej 6 miesięcy przed datą rozpoczęcia szkolenia, oraz:

  • którzy zgłosili się do naszej Organizacji w terminie do 6 miesięcy po odbyciu szkolenia (kursy wg. regulaminu),
  • uzyskali warunki dotyczące zapomogi przed rozpoczęciem szkolenia (kursy pozaregulaminowe, rozpatrywane indywidualnie).

T.L.

2022-06-20
Najwięcej sytuacji związanych z wydłużaniem kontraktów przypadło na rok 2020 i pandemię covid-19. Na samym początku wydłużanie umów o pracę było nieuniknione i większość administracji krajowych wyraziła na to zgodę. Wg. ITF pierwsze kilka miesięcy były wystarczającym okresem aby armatorzy i pracodawcy wdrożyli nowe systemy podmian. Tym samym, już w drugiej połowie 2020 roku wg. ITF covid nie mógł być powodem wydłużenia kontraktu.
2022-06-13
Informujemy, iż 30 czerwca wygasa umowa pomiędzy Polską i Norwegią ws. ubezpieczeń społecznych. Na dzień dzisiejszy nie posiadamy żadnych informacji o tym, iż umowa miałaby być przedłużona. Strona norweska kilkukrotnie, warunkowo zezwalała na przedłużenie umowy lecz wydaje się, iż tren etap się zakończył.
2022-06-13
Otrzymujemy liczne zapytania od marynarzy w sprawie możliwości objęcia marynarzy należących do OMK / ITF korzystnym ubezpieczeniem zdrowotnym.
2022-06-06
OMK NEWS - Twoje źródło informacji na morzu. Informujemy, że wysłaliśmy na wskazane adresy e-mail kolejne wydanie OMK NEWS - Twoje źródło wiadomości na morzu w formie pdf ( tylko 385 KB )
2022-06-06
Filipińska instytucja morska MARINA wprowadza zmiany w szkoleniu filipińskich oficerów po tym jak na początku roku EMSA (Europejska Agencja Bezpieczeństwa Morskiego) zgłosiła zastrzeżenia dotyczące szkoleń STCW przeprowadzanych na Filipinach.
2022-06-06
Przypominamy marynarzom z OMK, iż w ośrodkach szkoleniowych w Szczecinie: OSRM, ZENIT, VULCAN, NORTH oraz LIBRA w Kołobrzegu, posiadamy rabaty sięgające nawet 20%.
Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line