ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!
Konkurs fotograficzno-artystyczny dla marynarzy z OMK " Z morza o morzu - 2017 "
2017-02-14
Wszystkich marynarzy obdarzonych talentem fotograficzno-artystycznym zapraszamy do udziału w Konkursie " Z morza o morzu - 2017"

W Konkursie mogą uczestniczyć marynarze należący do Organizacji Marynarzy Kontraktowych NSZZ Solidarność.

Celem Konkursu jest pokazanie specyfiki środowiska pracy i spędzania wolnego czasu na morzu oraz w portach,  promowanie zawodu marynarza, jak i ukazanie ciekawostek oraz różnych sytuacji napotkanych na morzach i oceanach całego świata.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w czterech kategoriach :

              I.      Fotografia – statek, warunki sztormowe

            II.      Fotografia – praca na statku

          III.      Fotografia – czas wolny na statku lub w porcie

          IV.      Obraz lub rysunek – dowolna tematyka morska związana z pracą na morzu.

Autorzy zwycięskich prac oraz prac wyróżnionych otrzymają indywidualne nagrody rzeczowe.

Technika wykonania prac autorskich jest dowolna.

Każdy uczestnik może zgłosić do 10 zdjęć lub/i do 10 obrazów, rysunków.

Podpisane imieniem i nazwiskiem oraz tytułem prace konkursowe należy składać osobiście lub przesyłać pocztą z dopiskiem - Konkurs fotograficzno-artystyczny w terminie do 31 sieprnia 2017 r. na adres: OMK NSZZ Solidarność, ul. Szarotki 8, 71-604 Szczecin lub e-mailem na adres biuro@nms.org.pl

Nadesłane prace konkursowe będą wykorzystane w całości lub w części poprzez ich zamieszczenie we wszelkiego rodzaju publikacjach wydawanych przez OMK NSZZ Solidarność lub ich prezentację w formie wystawy.

UWAGA:

Jeżeli na pracy fotograficznej będzie umieszczona postać innej osoby/osób, koniecznym jest dołączenie pisemnego oświadczenia uwidocznionej osoby/osób o wyrażeniu zgody na rozpowszechnianie ich wizerunku.

Regulamin Konkursu dostępny jest do pobrania: TUTAJ oraz w biurze OMK

 

 

2022-06-20
Najwięcej sytuacji związanych z wydłużaniem kontraktów przypadło na rok 2020 i pandemię covid-19. Na samym początku wydłużanie umów o pracę było nieuniknione i większość administracji krajowych wyraziła na to zgodę. Wg. ITF pierwsze kilka miesięcy były wystarczającym okresem aby armatorzy i pracodawcy wdrożyli nowe systemy podmian. Tym samym, już w drugiej połowie 2020 roku wg. ITF covid nie mógł być powodem wydłużenia kontraktu.
2022-06-13
Informujemy, iż 30 czerwca wygasa umowa pomiędzy Polską i Norwegią ws. ubezpieczeń społecznych. Na dzień dzisiejszy nie posiadamy żadnych informacji o tym, iż umowa miałaby być przedłużona. Strona norweska kilkukrotnie, warunkowo zezwalała na przedłużenie umowy lecz wydaje się, iż tren etap się zakończył.
2022-06-13
Otrzymujemy liczne zapytania od marynarzy w sprawie możliwości objęcia marynarzy należących do OMK / ITF korzystnym ubezpieczeniem zdrowotnym.
2022-06-06
OMK NEWS - Twoje źródło informacji na morzu. Informujemy, że wysłaliśmy na wskazane adresy e-mail kolejne wydanie OMK NEWS - Twoje źródło wiadomości na morzu w formie pdf ( tylko 385 KB )
2022-06-06
Filipińska instytucja morska MARINA wprowadza zmiany w szkoleniu filipińskich oficerów po tym jak na początku roku EMSA (Europejska Agencja Bezpieczeństwa Morskiego) zgłosiła zastrzeżenia dotyczące szkoleń STCW przeprowadzanych na Filipinach.
2022-06-06
Przypominamy marynarzom z OMK, iż w ośrodkach szkoleniowych w Szczecinie: OSRM, ZENIT, VULCAN, NORTH oraz LIBRA w Kołobrzegu, posiadamy rabaty sięgające nawet 20%.
Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line