2018-11-30
Dobra wiadomość dla marynarzy pracujących w UK
Po informacji otrzymanej od jednego z marynarzy z OMK wskazującej na rozbieżność ze wcześniejszymi opiniami dotyczącymi wejścia w życie konwencji MLI przeanalizowaliśmy z radcą podatkowy nowe doniesienia.

7 dni temu na stronie internetowej Ministerstwa Finansów pojawiły się nowe informacje według których zmiany dla polskich marynarzy pracujących dla armatorów z UK wejdą w życie od 1 stycznia 2020, a nie jak dotąd wskazywano od 2019.

W komunikacie zaznaczono, że wejście w życie zapisów Konwencji odnoszących się do danej umowy nie jest równoznaczne z automatycznym rozpoczęciem ich stosowania do poszczególnych kategorii dochodów, objętych postanowieniami tej umowy.

Pełna interpretacja komunikatu MF dotycząca także Australii, Francji, na Wyspie Man, w Izraelu, Japonii, Jersey, Litwie, Nowej Zelandii, Serbii, Słowacji, Szwecji znajduje się w Strefie Członków Związku na stronie www.omk.org.pl

Widząc wszystkie pojawiające się opinie i rozbieżności interpretacyjne trzeba mieć na uwadze, iż temat związany z MLI jest bardzo zmienny.

T.L.