ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!
Informacje o kończącym się terminie dodatkowego grupowego ubezpieczenia PZU
2020-06-23
W związku dobiegającą rocznicą polisy (30.06.2020 roku) ubezpieczenia grupowego osoby chcące przedłużyć ochronę ubezpieczeniową na kolejny rok (warunki, zakres ubezpieczenia oraz składka nie ulegają zmianie) proszone są o dokonanie płatności analogicznie jak do roku poprzedniego.

Po dokonaniu płatności – najpóźniej do 25.06.2020 osoby te proszone są o przesłanie potwierdzenia dokonania płatności na adres @: lkrol@pzu.pl

Przesłanie potwierdzenia płatności będzie obligowało do dalszego przedłużenia ubezpieczenia, w przypadku braku opłaty i przesłania potwierdzenia osoba zostanie wykreślona z ubezpieczenia z dniem 30.06.2020 roku

 Składka płatna jest za cały rok polisowy, mianowicie za okres od 01.07.2020 do 30.06.2021 i wynosi 360 zł (w przypadku gdy ubezpieczamy współmałżonka, partnera czy dzieci pełnoletnie proszę tą składkę pomnożyć razy ilość osób objętych ubezpieczeniem w danej polisie)

 Dane do płatności:

PZU Życie SA
45 1030 1928 4100 1271 3854 3450
tytułem: 713854345
kwota: 360 zł (składka za jedną osobę)

W przypadku gdy ktoś z Państwa nie posiada jeszcze elektronicznego dostępu do platformy mojePZU, a chciałby mieć wgląd w polisę, zakres, zweryfikować swoje dane lub osoby uposażonej proszę skierować prośbę o taką informację na adres: @: lkrol@pzu.pl– zostanie przesłany link aktywacyjny na wskazany adres @ osoby ubezpieczonej.

Wszelkie zapytania prosimy kierować bezpośrednio do ubezpieczyciela:

Łukasz Król

Dyrektor Oddziału Grupy PZU

Oddział PZU

PZU SA/PZU ŻYCIE SA

Ul: Bankowa 16G, 72-009 Police

k: +48 509 331 325

lkrol@pzu.p

B.S.

2021-04-15
Pracodawcy morscy z Międzynarodowego Forum (IBF) przekonywali i zapewnili drugie odroczenie IBF ?negocjacji kosztów?, ku rozczarowaniu Międzynarodowej Federacji Pracowników Transportu (ITF).
2021-04-12
Zarówno IMO jak i ITF uznają, iż szczepienia przeciwko covid 19 dla marynarzy mogą skutecznie rozwiązać kryzys panujący w podmianach załóg statków. Tym samym wzywają do priorytetowych szczepień naszej grupy zawodowej. Marynarskie Związki Zawodowe z Polski wielokrotnie wzywały zarówno Ministerstwo Gospodarki Morskiej jak i Premiera o włączenie polskich marynarzy do priorytetowych szczepień. Niestety polska administracja nie uznała, iż polscy marynarze powinny mieć taką możliwość.
2021-04-12
W świetle ostatnio zgłaszanych spraw przez marynarzy do OMK pragniemy przypomnieć, iż zgodnie z MLC 2006, wszystkich marynarzy, armatorów, pośredników obowiązuje procedura składania i rozwiązywania skarg związanych z zatrudnieniem i pracą na statkach.
2021-04-01
" Czy statek się skurczył? " - Czerwone flagi podniesione nad statkiem Goundar zarejestrowanym na Fidżi 14 metrów krótszym niż w Kanadzie
2021-03-31
Informujemy, iż Krajowa Sekcja Morska podpisała nowy układ zbiorowy obowiązujący na promach Euroafryki. Główne zmiany w porównaniu z ubiegłymi latami to między innymi implementacja porozumienia ws. zwiększenia stawek ubezpieczeniowych, usunięcie zapisów ograniczających, w niektórych sytuacjach, wypłatę odszkodowania w wyniku choroby lub wypadku na statku , przyspieszenie wypłat wynagrodzenia o 10 dni, zwiększenie puli dni świątecznych o Zielone Świątki, usunięcie tabeli kar finansowych, dostosowanie procedury składania skarg przez marynarzy do wymogów MLC oraz kilka innych zmian
2021-03-30
Organizacja Marynarzy Kontraktowych przyłączyła się do ponad 750 firm i organizacji wspierających i czynnie działających na rzecz marynarzy w okresie pandemii, terminowych podmian i ułatwień w przemieszczaniu się.
Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.eu, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line