ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!
"Czy statek się skurczył?" - Czerwone flagi podniesione nad statkiem Goundar
2021-04-01
" Czy statek się skurczył? " - Czerwone flagi podniesione nad statkiem Goundar zarejestrowanym na Fidżi 14 metrów krótszym niż w Kanadzie

Władze Fidżi są wezwane do pilnego zbadania MV Lomaiviti Princess III firmy Goundar w związku z zarzutami o sfałszowaną dokumentację bezpieczeństwa i obawami dotyczącymi bezpieczeństwa pasażerów i pracowników morskich.


Fidżijscy pasażerowie i pracownicy morscy mogą być w niebezpieczeństwie zagrażającym życiu na pokładzie największej floty promowej na Fidżi. Inspektorzy ITF otrzymali informacje wskazujące, że Goundar Shipping Limited mógł zarejestrować MV Lomaiviti Princess III o 14 metrów krótszy i o 2,431 tonażu brutto niższym niż poprzednia rejestracja statku w Kanadzie pod nazwą "MV Queen of Chilliwack'', kiedy Goundar sprowadził statek na Fidżi.

Rozbieżność w dokumentacji oznacza, że prom prawdopodobnie nie został poddany krytycznej konserwacji wymaganej dla statku tej wielkości, ani nie został obsadzony załogą o wymaganych umiejętnościach i doświadczeniu zgodnie z przepisami Fidżi i zasadami międzynarodowymi.

(......)

„Jeśli informacje przekazane ITF są prawidłowe, życie pasażerów i pracowników na tych promach jest poważnie zagrożone. MSAF musi natychmiast zawiesić licencję Goundar Shipping na prowadzenie działalności do czasu przeprowadzenia właściwej oceny bezpieczeństwa ”- powiedział Maguire z ITF.

Więcej: https://www.itfseafarers.org/en/news/did-ship-shrink-red-flags-raised-over-goundar-ship-registered-fiji-14-metres-shorter-canada

R.R.

2021-05-10
Armatorzy i przedstawiciele marynarzy zwrócili się do Organizacji Narodów Zjednoczonych o powołanie międzyagencyjnej grupy zadaniowej, która zbada wdrożenie i praktyczne stosowanie Konwencji MLC 2006 podczas pandemii, w tym jej wpływ na podstawowe prawa marynarzy i branżę żeglugową.
2021-05-07
Koniec z wymówkami dla globalnych marek jako nowego narzędzia uruchomionego w walce z kryzysem związanym ze zmianami załóg
2021-05-04
Informujemy, iż dnia 30.04 otrzymaliśmy informację z Departamentu Edukacji Morskiej o zmianie rozporządzenia Rady Ministrów w dniu 29.04, które obecnie przewiduje możliwość organizowania egzaminów na operatora GOC GMDSS podczas pandemii. W związku z powyższym przewidujemy, iż kolejne egzaminy odbędą się według ustalonego planu.
2021-05-01
Niniejszym zamieszczamy link do nowej publikacji OMK skierowanej do marynarzy rozpoczynających pracę na morzu. Mocno polecamy zapoznanie się ze streszczeniem najważniejszych zagadnień. Przedstawione informacje dotyczą kontraktów, warunków zatrudnienia, podatków, ubezpieczeń itp.
2021-04-27
Marynarz Mohammad Aisha wraca do domu dzięki ITF, kończąc cztero letni pobyt na opuszczonym statku.
2021-04-27
Informujemy, iż ze względu na trwającą pandemię, kolejny raz zostały odwołane egzaminy na operatora GMDSS. Egzaminy GOC nie są już tak istotne dla osób posiadających dyplom i regularnie pracujących na morzu, ponieważ można je odnowić na podstawie praktyki pływania. Niestety brak możliwości przystąpienia do egzaminu ma zasadnicze znaczenie dla osób ubiegających się o pierwszy dyplom oficerski.
Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.eu, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line