ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!
Wiedza to potęga
2021-08-11
Nowe narzędzie internetowe ITF, ma na celu zapewnienie marynarzom tej władzy. Nowe narzędzie internetowe pomoże marynarzom poszukującym pracy w labiryncie śliskich agentów obsadzających załogę i przebiegłych oszustów.

ITFShipBeSure.org uruchamia się dzisiaj, aby dać osobom poszukującym pracy na statkach towarowych lub wycieczkowych rodzaj wglądu, którego potrzebują, aby negocjować rozsądne kontrakty i uniknąć niebezpieczeństw, podejrzanych agencji/agentów.

Aplikacja zawiera katalog agentów, które zostały ocenione przez ITF jako zielone (dobre) lub czerwone (najlepiej unikać). Witryna początkowo obejmuje cztery kraje, które są głównymi "dostawcami" załóg, ale zostanie rozszerzona i ostatecznie obejmie większą część świata. Krajami startowymi są Indie, Indonezja, Birma i Filipiny.

„Każdego roku setki marynarzy jest oszukiwanych lub oszukanych przez agentów pośredniczących”, powiedział Steve Trowsdale, koordynator inspektoratu ITF. „Nasi inspektorzy mają wieloletnie doświadczenie w identyfikowaniu nielegalnych praktyk podejrzanych agentów. Chcieliśmy przekazać tę wiedzę, aby marynarze mogli znaleźć dobrą, godną pracę”.

Trowsdale ma nadzieję, że narzędzie internetowe wyeliminuje fałszywych, nieuczciwych i niegodnych agentów.

Witryna pomaga marynarzom zrozumieć, co mogą dla nich zrobić rzetelni agenci załogowi. I co źli agenci mogą próbować.
Zawiera szczegółowe informacje na temat tego, czego powinni oczekiwać w umowie i w jaki sposób mogą upewnić się, że otrzymają dobrą ofertę. Zawiera również linki do stron zatrudnienia operatorów statków wycieczkowych.
(.....)

O ITF: Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu (ITF) to demokratyczna, kierowana przez afiliantów federacja uznawana za wiodący światowy autorytet transportowy. Z pasją walczymy o poprawę życia zawodowego; łącząc związki zawodowe ze 147 krajów, aby zapewnić swoim członkom prawa, równość i sprawiedliwość. Jesteśmy głosem blisko 20 milionów pracujących kobiet i mężczyzn w branży transportowej na całym świecie.

Więcej: https://www.itfseafarers.org/en/news/knowledge-power-and-new-itf-web-tool-aims-give-seafarers-power

R.R.

2021-12-03
że odruchowa reakcja rządów na wariant Omicron naraża łańcuch dostaw na większe ryzyko
2021-12-01
Z ogromnym żalem przekazujemy wiadomość, że odszedł wieloletni członek naszej organizacji.
2021-11-22
W związku ze zbliżającym się Świętami i prezentami pod choinką od Mikołaja, z oczywistych przyczyn związanych z obecną sytuacją, nie organizujemy Zabawy Mikołajkowej. Planujemy natomiast wysyłkę paczek mikołajkowych dla dzieci marynarzy należących do OMK / ITF.
2021-10-15
PRZEDŁUŻONA WAŻNOŚĆ BONU
2021-10-14
Wielka Brytania, Niemcy, Szwajcaria i UE przedłużają sprzeciw w zniesieniu ograniczeń łańcucha dostaw przez sprzeciwianie się zniesieniu szczepień. Mówią rządom światowe związki transportowe.
2021-10-01
Czas nominować, najodważniejszych marynarzy świata!
Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line