ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Aktualna informacja dla marynarzy - nadal obowiązuje zwolnienie z kwarantanny po powrocie ze statku ze strefy Schengen, poza Schengen - obowiązkowy test - stan na dzień 17-01-2022 r.

Informujemy, że z obowiązku kwarantanny w ramach wykonywania czynności zawodowych są zwolnieni marynarze powracający ze strefy Schengen.

Link do angielskojęzycznej informacji ws. PCR dla marynarzy powracających do Polski

Wielu marynarzy napotyka problemy przy odprawie na lotnisku bądź przy rezerwacji biletów powrotnych do kraju ws. wytycznych dotyczących testu PCR. Poniżej zamieszczamy najnowszy link jak i informacje w PDF ze strony internetowej Straży Granicznej.

Nowe rozporządzenie ws. COVID oraz przekraczania granicy

Nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi na nasze zapytania i zastrzeżenia ws. przepisów z dnia 15 grudnia lecz informujemy, iż zostały one doprecyzowane dnia 17 grudnia na podstawie kolejnego rozporządzenia Rady Ministrów. Wyjaśniono sprawy związane z testem diagnostycznym dla osób powracających spoza strefy Schengen.

Testy diagnostyczne dla powracających spoza Schengen

W związku z nowymi obostrzeniami, które weszły w życie 15 grudnia oraz wymogiem posiadania negatywnego wyniku diagnostycznego w kierunku Sars-Covid-2 zadaliśmy pytania interpretacyjne do Rady Ministrów. Ograniczenie 24 godzinne oraz brak jasności w zapisach może być znaczącym ograniczeniem utrudniającym podmiany załóg... Poniżej przedstawiamy ich treść.

Bieżąca informacja o ograniczeniach i procedurach w podmianach załóg w portach na świecie.

Po rozprzestrzenianiu się COVID-19 w portach na całym świecie, obowiązują ograniczenia, środki bezpieczeństwa i procedury które cały czas się zmieniają w związku z dynamiką rozwoju pandemii.

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line