2018-06-15
Przypominamy, że zbliża się ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń do dodatkowego ubezpieczenia, jakie z trudem wynegocjowaliśmy dla marynarzy z naszej Organizacji . Przyjmujemy kwestionariusze do dnia 20 czerwca 2018 r.
2018-06-04
Informujemy, iż dnia 22.05.2018 został podpisany nowy układ zbiorowy na m/f Nils Dacke, pomiędzy niemieckim Związkiem Zawodowym Verdi oraz cypryjskim przedstawicielem armatora P.B.C. Polish Baltic Crewing Shipmanagement Ltd. Ze względu na współpracę w rodzinie ITF jak i politykę ateńską wg. której w negocjacjach powinny brać udział Związki Zawodowe z krajów pomiędzy którymi dany statek uprawia żeglugę, poza szwedzkim Związkiem Zawodowym (SEKO) także polscy afilianci ITF w tym Krajowa Sekcja Morska Marynarzy i Rybaków NSZZ Solidarność oraz OMK (Organizacja Marynarzy Kontraktowych) brały czyny udział.
2018-05-28
Na prośbę marynarzy będących w morzu, przedłużyliśmy termin nadsyłania zgłoszeń do ubezpieczenia do dnia 20 czerwca 2018 r. Jest to termin ostateczny.
2018-05-25
Od 25 maja 2018 r. stosowane będzie unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, które ujednolici zasady przetwarzania danych osobowych w Unii Europejskiej. W związku z tym, uprzejmie informujemy:
2018-05-24
Dzięki staraniom szczecińskich środowisk morskich, w tym OMK, Koncert Tym, Którzy nie Powrócili z Morza znów zagości w Szczecinie. Zapraszamy do wzięcia udziału w Koncercie w dniu 10 czerwca 2018 r. o godzinie 22.00 na Cmentarzu Centralnym i uczczeniu w ten sposób pamięci marynarzy, którzy pozostali na Wiecznej Wachcie. Nasza liczna obecność pozwoli na kontynuację tego wyjątkowego Koncertu w przyszłym roku. Bilety są do kupienia w biurze OMK. Poniżej kilka słów o Koncercie
Z dniem 01 lipca 2018 r. zacznie w Polsce obowiązywać Konwencja MLI (Konwencja wielostronna implementująca środki traktatowego prawa podatkowego mające na celu zapobieganie erozji podstawy opodatkowania i przenoszeniu zysku). Głównym celem Konwencji jest uszczelnienie systemu podatkowego poprzez przeciwdziałanie międzynarodowym optymalizacjom podatkowym, których efektem jest transferowanie zysków do tych jurysdykcji, w których opodatkowanie jest dużo korzystniejsze. Konwencja ma modyfikować obowiązujące dotychczas umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, stanowiąc swoisty rodzaj ?nakładki? na ich aktualne zapisy.
2018-05-22
Marynarz z OMK przekazał nam informację, że armator pilnie poszukuje 30 Drugich i Trzecich mechaników. Ogłoszenie umieściliśmy na naszej stronie w zakładce - Giełda Pracy
2018-05-15
W związku z dużym zainteresowaniem obecnym ubezpieczeniem NNW, którym są objęci wszyscy marynarze należący do OMK i zapytaniami o możliwość rozszerzenia ubezpieczenia marynarzy i rodzin, rozpoczęliśmy ponad pól roku temu wstępne negocjacje z ubezpieczycielem w sprawie uzyskania oferty takiego dodatkowego ubezpieczenia, dedykowanego marynarzom.