ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Wypoczywaj tak jak lubisz, z wykorzystaniem bonu na 200 zł

PRZEDŁUŻONA WAŻNOŚĆ BONU

Wielka Brytania, Niemcy, Szwajcaria i UE przedłużają sprzeciw

Wielka Brytania, Niemcy, Szwajcaria i UE przedłużają sprzeciw w zniesieniu ograniczeń łańcucha dostaw przez sprzeciwianie się zniesieniu szczepień. Mówią rządom światowe związki transportowe.

Znasz bohatera na morzu?

Czas nominować, najodważniejszych marynarzy świata!

Globalni szefowie transportu, wzywają ONZ do zakończenia kryzysu humanitarnego, dla pracowników "łańcucha dostaw"

Światowe organizacje i związki drogowe, lotnicze i morskie wezwały dziś szefów światowych rządów zebranych na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w tym tygodniu, aby zakończyć ?globalny kryzys humanitarny i łańcuch dostaw?.

Emerytury stażowe także dla marynarzy

Sprawdziliśmy, iż projekt dotyczący emerytur stażowych obejmuje marynarzy w taki sam sposób jak wszystkich pracowników lądowych. Jeżeli będziemy w stanie wykazać określony staż pracy powiązany z latami składkowymi to nabywamy takich samych uprawnień jak osoby wykonujące pracę w Polsce. Podpisy można zbierać jeszcze przez kilka dni maksymalnie do 06.10.2021

Portal Pracy dla Marynarzy Sea4You

Zapraszamy do rejestracji na portalu pracy dla marynarzy Sea4You.pl Mamy już ponad 100 zarejestrowanych firm i 7000 marynarzy. Stworzona i utrzymywana przez OMK bezpłatna platforma wymiany ofert z rynku pracy na morzu może być ciekawą alternatywą dla popularnych serwisów internetowych.

Pierwsza praca na morzu i kilka praktycznych porad - PRZYPOMINAMY

Niniejszym zamieszczamy link do nowej publikacji OMK skierowanej do marynarzy rozpoczynających pracę na morzu. Mocno polecamy zapoznanie się ze streszczeniem najważniejszych zagadnień. Przedstawione informacje dotyczą kontraktów, warunków zatrudnienia, podatków, ubezpieczeń itp.

Marynarski rynek pracy w latach 2021 - 2026

Raport BIMCO z 2021 roku zwany inaczej MANPOWER REPORT, zawiera istotne informacje związane z zawodem marynarza i uwzględnia negatywne skutki pandemii COVID. Przekazane zapowiedzi dotyczą 1.89 miliona marynarzy pracujących na blisko 74 000 statków na całym świecie, Zawiera on analizę zapotrzebowania na zasoby ludzkie oraz jego obecne możliwości przez okres kolejnych 5 lat.

Najnowsze wydanie Biuletynu Morskiego

Informujemy, że opublikowaliśmy najnowsze wydanie Biuletynu Morskiego Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków.

Uwaga na fałszywe oferty pracy z Global lub Master Shipping Company

Pełna treść ostrzeżenia po rozwinięciu tej wiadomości.

Uwaga na fałszywe oferty pracy z Oman Shipping Company

Treść ulotki po rozwinięciu wiadomości.

Nowy układ zbiorowy ITF na Sophia i Aliya

Informujemy, iż na statkach Gotland Sopia oraz Gotland Aliya podpisano nowy układ zbiorowy pracy ITF.

Marynarze traktowani gorzej niż przestępcy w końcu mogą wrócić do domu

Osiemnastu członków załogi wróciło do domu po spędzeniu 21 miesięcy uwięzionych na opuszczonym statku.

Wiedza to potęga

Nowe narzędzie internetowe ITF, ma na celu zapewnienie marynarzom tej władzy. Nowe narzędzie internetowe pomoże marynarzom poszukującym pracy w labiryncie śliskich agentów obsadzających załogę i przebiegłych oszustów.

Nowe decyzje IMO i ICF w sprawie szczepień przeciwko covid

Wielu marynarzy zastanawia się czy pracodawca lub biuro pośrednictwa pracy może odmówić zatrudnienia marynarzowi nie posiadającemu szczepienia przeciwko covid. Temat jest bardzo dyskusyjny i wprowadza wiele emocji chociaż z biegiem czasu jest ich coraz mniej.

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line