ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Greccy marynarze z promów mają nowy układ zbiorowy po 48h strajku

Greckie Związki Zawodowe ITF podpisały nowy układ zbiorowy gwarantujący podwyżkę wynagrodzeń dla marynarzy promowych. Droga do porozumienia była ciężka i opatrzona 48 godzinnym strajkiem podczas którego greckie promy objęte układem zbiorowym nie wypłynęły z portu.

Rocznica katastrofy promu Heweliusz

Dla uczczenia tym co nie powrócili.

Link do angielskojęzycznej informacji ws. PCR dla marynarzy powracających do Polski

Wielu marynarzy napotyka problemy przy odprawie na lotnisku bądź przy rezerwacji biletów powrotnych do kraju ws. wytycznych dotyczących testu PCR. Poniżej zamieszczamy najnowszy link jak i informacje w PDF ze strony internetowej Straży Granicznej.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!

Życzymy wszystkim pracującym na morzu i mających chwilę wytchnienia na lądzie spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia

Nowe rozporządzenie ws. COVID oraz przekraczania granicy

Nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi na nasze zapytania i zastrzeżenia ws. przepisów z dnia 15 grudnia lecz informujemy, iż zostały one doprecyzowane dnia 17 grudnia na podstawie kolejnego rozporządzenia Rady Ministrów. Wyjaśniono sprawy związane z testem diagnostycznym dla osób powracających spoza strefy Schengen.

Strefy działań pirackich - zasady i przywileje

Przypominamy o zasadach i związanych z uznawaniem i funkcjonowaniem stref działań piracki oraz innych zagrożeń o charakterze wojennym. Zasada podstawowa to warunki zatrudnienia oraz informacja czy na statku jest układ zbiorowy ITF czy też nie.

Testy diagnostyczne dla powracających spoza Schengen

W związku z nowymi obostrzeniami, które weszły w życie 15 grudnia oraz wymogiem posiadania negatywnego wyniku diagnostycznego w kierunku Sars-Covid-2 zadaliśmy pytania interpretacyjne do Rady Ministrów. Ograniczenie 24 godzinne oraz brak jasności w zapisach może być znaczącym ograniczeniem utrudniającym podmiany załóg... Poniżej przedstawiamy ich treść.

Globalni szefowie transportu

- odrzucają "bezpodstawne" twierdzenia rządu Morrisona o przeciążeniu portów.

Główne organizacje transportowe ostrzegają,

że odruchowa reakcja rządów na wariant Omicron naraża łańcuch dostaw na większe ryzyko

Paczki pod choinkę od Mikołaja dla dzieci marynarzy z OMK.

W związku ze zbliżającym się Świętami i prezentami pod choinką od Mikołaja, z oczywistych przyczyn związanych z obecną sytuacją, nie organizujemy Zabawy Mikołajkowej. Planujemy natomiast wysyłkę paczek mikołajkowych dla dzieci marynarzy należących do OMK / ITF.

Wypoczywaj tak jak lubisz, z wykorzystaniem bonu na 200 zł

PRZEDŁUŻONA WAŻNOŚĆ BONU

Wielka Brytania, Niemcy, Szwajcaria i UE przedłużają sprzeciw

Wielka Brytania, Niemcy, Szwajcaria i UE przedłużają sprzeciw w zniesieniu ograniczeń łańcucha dostaw przez sprzeciwianie się zniesieniu szczepień. Mówią rządom światowe związki transportowe.

Znasz bohatera na morzu?

Czas nominować, najodważniejszych marynarzy świata!

Globalni szefowie transportu, wzywają ONZ do zakończenia kryzysu humanitarnego, dla pracowników "łańcucha dostaw"

Światowe organizacje i związki drogowe, lotnicze i morskie wezwały dziś szefów światowych rządów zebranych na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w tym tygodniu, aby zakończyć ?globalny kryzys humanitarny i łańcuch dostaw?.

Emerytury stażowe także dla marynarzy

Sprawdziliśmy, iż projekt dotyczący emerytur stażowych obejmuje marynarzy w taki sam sposób jak wszystkich pracowników lądowych. Jeżeli będziemy w stanie wykazać określony staż pracy powiązany z latami składkowymi to nabywamy takich samych uprawnień jak osoby wykonujące pracę w Polsce. Podpisy można zbierać jeszcze przez kilka dni maksymalnie do 06.10.2021

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line