2018-05-15
Dzisiaj otrzymaliśmy informację i podziękowanie od marynarza należącego do OMK. Poinformował nas, że skorzystał z wypłaty świadczenia z dodatkowego ubezpieczenia PZU, które wynegocjowaliśmy dla chętnych marynarzy z OMK w czerwcu 2018 r.
2018-05-15
Wszyscy użytkownicy przeglądarki Firefox mogą napotkać na trudności w dostępie do korzystania z pełnych funkcji naszej strony internetowej, szczególnie przy wypełnianiu deklaracji członkowskich. Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu. Przepraszamy za niedogodności.
2019-05-10
Informujemy, iż dodaliśmy do Strefy Członków Związku listę klubów P&I wraz z danymi kontaktowymi takimi jak e-mail oraz nr telefonu przeznaczonych dla spraw związanych z polisami ubezpieczeniowymi wymaganymi konwencją MLC.
2019-04-29
OMK w dniu dzisiejszym otrzymała treść indywidualnych interpretacji MF które dotyczą sytuacji podatkowej marynarzy pracujących dla armatorów z UK . Treść interpretacji Ministerstwa Finansów jest zgodna z opinią Kancelarii Podatkowej, z którą OMK współpracuje.
2019-04-18
Firma Ryan Ship Management z Ukrainy umieściła w marcu ogłoszenie o treści "Chcemy uniknąć zatrudnienia polskich marynarzy, na ile to tylko możliwe" . Pisaliśmy o tym fakcie na FB i na naszej stronie internetowej 15/04
2019-04-14
Według najnowszej publikacji klubów P&I dotyczących Konwencji MLC i polis ubezpieczeniowych przez nią wymaganych zaleca się marynarzom aby w pierwszej kolejności, w przypadku problemu, marynarz kontaktowali się ze swoim Związkiem Zawodowym i Armatorem w celu znalezienia rozwiązania zanim wystąpi do ubezpieczyciela. Jest to jak najbardziej zgodne z naszymi dotychczasowymi poglądami z tym, że w przypadku gdy marynarz będzie szukał rozwiązania swojego roszczenia bezpośrednio z armatorem, bez pomocy Związku Zawodowego zalecamy aby przynajmniej się skonsultował z nim w celu zasięgnięcia porady.
2019-04-11
Firma Ryan Ship Management, zajmująca się m.in. obsługą platform wiertniczych na Morzu Północnym, umieściła ogłoszenie o pracę, które posiada znamiona dyskryminacji Polaków
2019-04-11
Informujemy, że zakończyliśmy negocjacje z HMS Assistance, dotyczącą pakietów medycznych dedykowanych marynarzom należącym do OMK w rozszerzonym zakresie i na preferencyjnych warunkach.