ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Stanowisko OMK ws. podatków i ubezpieczeń polskich marynarzy

Stanowisko Komisji Organizacji Marynarzy Kontraktowych NSZZ ?Solidarność? w sprawie: stanu prac nad systemem zabezpieczenia społecznego i podatków marynarzy.

Podatki i ubezpieczenia marynarskie w Polsce - nadal brak decyzji

W świetle trwających prac oraz ostatniego posiedzenia Zespołu Trójstronnego wyrażamy nasze obawy o przyszłość polskich marynarzy na rynku pracy. Pomimo wieloletniej pracy ZT nadal nie udało się wypracować żadnych nowych rozwiązań dla polskich marynarzy.

Portugalscy marynarze zwolnieni z płacenia podatku

W kwietniu br. Komisja Europejska zatwierdziła portugalski system podatkowy dla marynarzy, który zwalnia portugalskich marynarzy z płacenia podatku dochodowego za pracę na statkach oraz dodatkowo zezwala aby marynarze płacili obniżone składki na ubezpieczenie społeczne.

Nowa umowa ws. doradztwa podatkowego dla marynarzy z OMK

Informujemy, iż Organizacja Marynarzy Kontraktowych wynegocjowała nowe zniżki za doradztwo podatkowe dla marynarzy z OMK.

Dla marynarzy z OMK pracujących u armatorów z UK - 2018/2019

Z dniem 1 października 2018 r. w Wielkiej Brytanii wchodzi w życie Konwencja MLI, która modyfikuje zapisy zawartej między Polską a Wielką Brytanią umowę w sprawie unikania podwójnego opodatkowania.

A1 Offshore

Witamy marynarzy pracujących w sektorze Oil & Gas i dzielimy się jednocześnie informacjami związanymi z duńskim armatorem A1 Offshore.

Nowy Biuletyn Morski Krajowej Sekcji Morskiej

Informujemy o nowym wydaniu Biuletynu Morskiego Krajowej Sekcji Morskiej. Jest już dostępny on-line i w wersji drukowanej. W tym wydaniu Biuletynu :

Pilnie poszukiwani marynarze na stanowisko kucharza.

Szczegóły i kontakt w zakładce na górze strony - Praca dla marynarzy-Giełda pracy po zalogowaniu do Strefy Członków Związku, lub bezpośrednio w biurze OMK.

W dniu wczorajszym odbyło się kolejne Rodzinne Marynarskie Grillowanie z OMK.

W tym roku spotkanliśmy się w nowym miejscu, w Folwarku Podkowa w Przęsocinie, pogoda dopisała, frekwencja również.

Kolejne zmiany w podatkach dotkną marynarzy od 1 stycznia 2019

W czerwcu 2018 r. zaistniały kolejne zmiany w gronie państw, które przystąpiły do Konwencji MLI (jest to Konwencja wielostronna implementująca środki traktatowego prawa podatkowego mające na celu zapobieganie erozji podstawy opodatkowania i przenoszeniu zysku). Konwencja ta modyfikuje m.in. sposób opodatkowania polskich rezydentów uzyskujących zagraniczne dochody.

Rabat na szkolenia dla marynarzy z OMK. Podpisaliśmy umowę partnerską z akredytowanym przez OPITO Centrum Szkoleniowym Vulcan.

Na podstawie legitymacji członkowskiej OMK / ITF marynarze należący do OMK otrzymają 5 % rabat na oferowane przez Centrum Szkoleniowe kursy..

23 lipca zapraszamy na kolejne Rodzinne Spotkanie Marynarskie OMK-jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Serdecznie zapraszamy marynarzy należących do naszej Organizacji wraz z rodzinami na kolejne spotkanie p. n. Rodzinne spotkanie marynarskie OMK-otwarcie sezonu w dniu 23 lipca 2018 r. od godziny15.00

Międzynarodowy Dzień Marynarza.

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Marynarza

Informujemy, że wpłynęła wystarczająca ilość zgłoszeń do objęcia dodatkowym ubezpieczeniem grupowym NNW wynegocjowanym specjalnie dla marynarzy należących do OMK .

Jeszcze do 20 lipca i do 20 sierpnia marynarze, którzy nie mieli możliwości przesłania wypełnionego kwestionariusza z uwagi na kiepskie połączenie z internetem na statku, będą mogli przystąpić do ubezpieczenia, z ograniczeniem - 180 dni karencji na operacje chirurgiczne.

Indywidualne ubezpieczenie NNW dla marynarzy z OMK-termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 czerwca 2018 r.

Przypominamy, że zbliża się ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń do dodatkowego ubezpieczenia, jakie z trudem wynegocjowaliśmy dla marynarzy z naszej Organizacji . Przyjmujemy kwestionariusze do dnia 20 czerwca 2018 r.

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.eu, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line