ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Spotkanie ws. ubezpieczeń społecznych dla polskich marynarzy - Szczecin, 19 grudnia

Zapraszamy marynarzy z OMK na spotkanie ws. ubezpieczeń społecznych dla polskich marynarzy. Krótkie , rzeczowe spotkanie, na którym zostanie przedstawiona propozycja dotycząca polskiej bandery jak i polskich marynarzy pracujących pod obcą banderą.

Poradnik ITF dotyczący prawa karnego i uczciwego traktowania marynarzy

Niniejszym przekazujemy kolejny, anglojęzyczny poradnik dotyczący trudnych sytuacji prawnych, w których mogą znaleźć się marynarze. Sytuacji powiązanych z wypadkami morskimi oraz rożnego rodzaju zdarzeniami w wyniku których marynarze narażeni są na postepowanie karne, osadzenie w areszcie, przesłuchania itp.

Obchody 49 rocznicy Grudnia `70

Spotkanie z Mikołajem dzieci marynarzy z OMK

Jesteśmy już po spotkaniu z Mikołajem, cieszymy się , że jak co roku mogliśmy sprawić radość dzieciom naszych marynarskich rodzin. Poniżej kilka zdjęć.. Do zobaczenia za rok

Podpisz petycję ws. aresztowanego Kpt. Andrzeja Lasoty - każdy głos się liczy

W odpowiedzi na apel rodziny kpt. Andrzeja Lasoty, przetrzymywanego w meksykańskim więzieniu w związku z podejrzeniem zaniedbania obowiązków OMK podjęło decyzję o pomocy w zbieraniu podpisów pod petycją do Prezydenta RP.

Zaproszenie na Mikołajki 2019

W związku ze zbliżającym się Świętem Mikołaja, jak co roku planujemy zorganizowanie spotkania Mikołajkowego dla dzieci marynarzy należących do naszej Organizacji w dniu 08/12/2019 r., o godzinie 16.00

TSUE w sprawie marynarzy

W połowie br. Trybunał Sprawiedliwości UE wydał wyrok w sprawie ustalenia właściwego ustawodawstwa dla marynarza UE, pracującego dla pracodawcy UE na statku podnoszącym banderę kraju spoza UE.

Porozumienie OMK z Akademią Morską w Szczecinie

Niższe ceny za szkolenia dla członków OMK NSZZ "S" - jest porozumienie między uczelnią a organizacją zrzeszającą marynarzy.

SCAM ALERT - NYK LINE

Uwaga na krążący w sieci SCAM dotyczący pracy w NYK Line. Do OMK przekazano podejrzanie atrakcyjną ofertę pracy. Po dokładniejszym sprawdzeniu okazało się, iż posiada ona znamiona typowej próby wyłudzenia danych osobowych.

HMS Assistance i Lex Secure dla marynarzy z OMK

Przypominamy marynarzom o umowie podpisanej pomiędzy HMS i OMK w sprawie ubezpieczeń zdrowotnych - alternatywnego rozwiązania dla NFZ. Pakiety ochrony zdrowotnej obejmują bardzo szeroki zakres jak wizyty u lekarzy pierwszego kontaktu, lekarzy specjalistów, badania specjalistyczne, laboratoryjne oraz wiele więcej w zależności od wybranej opcji.

PEME - pre employment medical examination

PEME to termin znany nam od wielu lat lecz głównie jest kojarzony ze świadectwem zdrowia dla marynarzy czasami poszerzonym o dodatkowe badania związane z wymogami bandery lub polityką armatora. W ostatnim czasie coraz więcej czytamy o zaangażowaniu się klubów P&I w sprawy zdrowotne marynarzy i badanie PEME, co prawdopodobnie zakończy się tym, iż będziemy mieli nowy standard medyczny.

Cieśnina Ormuz uznana za strefę wysokiego ryzyka

Najnowsze wytyczne związane ze strefami wysokiego ryzyka oraz działań pirackich dla statków objętych układami zbiorowymi typu ITF - Hormuz Strait.

Nie tylko w pracy

Kamizelki odblaskowe z logo OMK są dostępne w naszym szczecińskim biurze

Świadectwo zdrowia ENG 1 - informacja dla marynarzy pod banderą UK

Otrzymaliśmy informacje od marynarza z OMK, dotyczącą ekwiwalentów brytyjskiego świadectwa zdrowia ENG1, z prośbą o publikacje na naszej stronie internetowej. Informacja jak najbardziej przydatna zarówno dla osób aplikujących o pracę na statkach bandery UK jak i dla tych już pracujących.

CSM "ZENIT" oferuje marynarzom należącym do OMK rabat 20 %

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line