ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Nowy układ zbiorowy dla TT Line Nils Dacke

Informujemy, iż dnia 22.05.2018 został podpisany nowy układ zbiorowy na m/f Nils Dacke, pomiędzy niemieckim Związkiem Zawodowym Verdi oraz cypryjskim przedstawicielem armatora P.B.C. Polish Baltic Crewing Shipmanagement Ltd. Ze względu na współpracę w rodzinie ITF jak i politykę ateńską wg. której w negocjacjach powinny brać udział Związki Zawodowe z krajów pomiędzy którymi dany statek uprawia żeglugę, poza szwedzkim Związkiem Zawodowym (SEKO) także polscy afilianci ITF w tym Krajowa Sekcja Morska Marynarzy i Rybaków NSZZ Solidarność oraz OMK (Organizacja Marynarzy Kontraktowych) brały czyny udział.

Zapraszamy na piękny koncert poświęcony Tym, którzy nie powrócili z morza

Zapraszamy w imieniu Opery na Zamku na piękny koncert poświęcony "Tym, którzy nie powrócili z morza, który odbędzie się 8 czerwca 2019 r. o godzinie 22. na Cmentarzu Centralnym Nasza Organizacja jak co roku wspierając wyjątkowe wydarzenie, jakim jest Koncert zaprasza do udziału wszystkich marynarzy wraz z rodzinami . Wesprzyjmy to wydarzenie swoją obecnością, ponieważ istnieje nadal realna szansa na zlikwidowanie tego wydarzenia z mapy Szczecina. Koncert jest wydarzeniem cyklicznym, odbywającym się w niezwykłej scenerii Cmentarza Centralnego, wśród symbolicznych grobów, tych których morze zabrało na wieczną wachtę. Podczas tegorocznego koncertu dedykowanego Tym, którzy nie powrócili z morza Sabat Mater Marka Jasińskiego oraz Sunrise Mass norweskiego kompozytora młodego pokolenia Oli Gjeilo.

Dodatkowe ubezpieczenie NNW - przedłużony termin nadsyłania zgłoszeń dla marynarzy i ich rodzin

Na prośbę marynarzy będących w morzu, przedłużyliśmy termin nadsyłania zgłoszeń do ubezpieczenia do dnia 20 czerwca 2018 r. Jest to termin ostateczny.

Klauzula Informacyjna RODO

Od 25 maja 2018 r. stosowane będzie unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, które ujednolici zasady przetwarzania danych osobowych w Unii Europejskiej. W związku z tym, uprzejmie informujemy:

Koncert Tym, Którzy nie Powrócili z Morza- prośba do marynarzy z OMK o wsparcie Koncertu swoją obecnością

Dzięki staraniom szczecińskich środowisk morskich, w tym OMK, Koncert Tym, Którzy nie Powrócili z Morza znów zagości w Szczecinie. Zapraszamy do wzięcia udziału w Koncercie w dniu 10 czerwca 2018 r. o godzinie 22.00 na Cmentarzu Centralnym i uczczeniu w ten sposób pamięci marynarzy, którzy pozostali na Wiecznej Wachcie. Nasza liczna obecność pozwoli na kontynuację tego wyjątkowego Koncertu w przyszłym roku. Bilety są do kupienia w biurze OMK. Poniżej kilka słów o Koncercie

Nowe ogłoszenie Giełda Pracy OMK-armator poszukuje 30 mechaników

Marynarz z OMK przekazał nam informację, że armator pilnie poszukuje 30 Drugich i Trzecich mechaników. Ogłoszenie umieściliśmy na naszej stronie w zakładce - Giełda Pracy

Oferta indywidualnego ubezpieczenia NNW dla marynarzy z OMK

W związku z dużym zainteresowaniem obecnym ubezpieczeniem NNW, którym są objęci wszyscy marynarze należący do OMK i zapytaniami o możliwość rozszerzenia ubezpieczenia marynarzy i rodzin, rozpoczęliśmy ponad pól roku temu wstępne negocjacje z ubezpieczycielem w sprawie uzyskania oferty takiego dodatkowego ubezpieczenia, dedykowanego marynarzom.

Ważna informacja dla użytkowników przeglądarki Firefox.

Wszyscy użytkownicy przeglądarki Firefox mogą napotkać na trudności w dostępie do korzystania z pełnych funkcji naszej strony internetowej, szczególnie przy wypełnianiu deklaracji członkowskich. Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu. Przepraszamy za niedogodności.

Kolejne odszkodowanie z dodatkowego grupowego ubezpieczenia PZU.

Dzisiaj otrzymaliśmy informację i podziękowanie od marynarza należącego do OMK. Poinformował nas, że skorzystał z wypłaty świadczenia z dodatkowego ubezpieczenia PZU, które wynegocjowaliśmy dla chętnych marynarzy z OMK w czerwcu 2018 r.

Informujemy, iż dnia 14.03.2018 odbyło się Walne Zebranie Delegatów Organizacji Marynarzy Kontraktowych

Zmiany w zapisach dotyczących stref wysokiego ryzyka oraz o charakterze działań wojennych

Informujemy, iż od dnia 1 marca 2018 zmieniły się zapisy dotyczące stref o charakterze działań wojennych oraz wysokiego ryzyka. Zmiany opracowano dla układów zbiorowych typu ITF IBF lecz mają one także zastosowanie w układach zbiorowych typu TCC oraz Standard. Główne zmiany w porównaniu do obecnie istniejących zapisów dotyczą wód terytorialnych Jemenu i Somalii. W załączniku znajdziemy także wszystkie dotychczasowe strefy oraz zapisy związane z prawem do odmowy pracy w takich strefach lub dodatkowym wynagrodzeniem / odszkodowaniem.

IV Walny Zjazd Delegatów OMK

Informujemy, iż Komisja OMK podjęła decyzje o terminie IV Walnego Zebrania Delegatów OMK. Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy odbędzie się dnia 14.03.2018 o godz. 1000 w siedzibie OMK w Szczecinie.

Wyniki głosowania na delegatów WZD OMK

Przedstawiamy wyniki głosowania na delegatów Organizacji Marynarzy Kontraktowych. Następny etap wyborczy na kadencję 2018-2022 to zebranie sprawozdawczo - wyborcze delegatów OMK. Miejsc mandatowych było 28 tak więc 3 ostatnie osoby przechodzą na listę delegatów rezerwowych.

Akademia Morska w Szczecinie zaprasza na bezpłatne zajęcia przygotowujące do matury

Bezpłatne zajęcia przygotowujące do matury z matematyki - kurs PITAGORAS - jak co roku odbędą się w Akademii Morskiej w Szczecinie.

WAŻNE: Głosowanie w wyborach na Delegatów OMK zostało przedłużone do 19 lutego

Informujemy, iż w związku z brakiem wymaganego kworum w głosowaniu w wyborach na delegatów OMK, została podjęta decyzja o przedłużeniu procesu wyborów do 19 lutego 2018.

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.eu, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line