ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Z ostatniej chwili. Otrzymaliśmy w dniu dzisiejszym indywidualne interpretacje Krajowej Informacji Skarbowej dot. sytuacji podatkowej marynarzy pracujących dla armatora z UK.

OMK w dniu dzisiejszym otrzymała treść indywidualnych interpretacji MF które dotyczą sytuacji podatkowej marynarzy pracujących dla armatorów z UK . Treść interpretacji Ministerstwa Finansów jest zgodna z opinią Kancelarii Podatkowej, z którą OMK współpracuje.

Otrzymaliśmy wyjaśnienie z Ryan Ship Management w sprawie dyskryminacji polskich marynarzy.

Firma Ryan Ship Management z Ukrainy umieściła w marcu ogłoszenie o treści "Chcemy uniknąć zatrudnienia polskich marynarzy, na ile to tylko możliwe" . Pisaliśmy o tym fakcie na FB i na naszej stronie internetowej 15/04

Kluby P&I zalecają, najpierw Związek Zawodowy

Według najnowszej publikacji klubów P&I dotyczących Konwencji MLC i polis ubezpieczeniowych przez nią wymaganych zaleca się marynarzom aby w pierwszej kolejności, w przypadku problemu, marynarz kontaktowali się ze swoim Związkiem Zawodowym i Armatorem w celu znalezienia rozwiązania zanim wystąpi do ubezpieczyciela. Jest to jak najbardziej zgodne z naszymi dotychczasowymi poglądami z tym, że w przypadku gdy marynarz będzie szukał rozwiązania swojego roszczenia bezpośrednio z armatorem, bez pomocy Związku Zawodowego zalecamy aby przynajmniej się skonsultował z nim w celu zasięgnięcia porady.

Współpraca OMK z HMS Assistance. Pakiety medyczne na preferencyjnych warunkach dla marynarzy należących do OMK

Informujemy, że zakończyliśmy negocjacje z HMS Assistance, dotyczącą pakietów medycznych dedykowanych marynarzom należącym do OMK w rozszerzonym zakresie i na preferencyjnych warunkach.

Dyskryminujące ogłoszenie o pracę: "Chcemy uniknąć zatrudniania marynarzy z Polski"

Firma Ryan Ship Management, zajmująca się m.in. obsługą platform wiertniczych na Morzu Północnym, umieściła ogłoszenie o pracę, które posiada znamiona dyskryminacji Polaków

Fair Transport akcja demonstracyjna w Brukseli, byliśmy, widzieliśmy...

Ostatni tydzień był pełen emocji! Nasz organizacja wzięła aktywny udział w tej kampanii. Byliśmy tam razem z kolegami ze związków z m.in.: Niemiec, Rumunii, Szwecji, Belgii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoch, Danii, Norwegii. Było nas tam (wg. organizatorów) około pięć tysięcy uczestników.

Specjalnie dla marynarzy z OMK - nowe oferty wypoczynku z rabatem

Zapraszamy do skorzystania z nowych ofert, dostępnych na naszej stronie - w zakładce Marynarze mają taniej.

Zwolnienie polskiego marynarza pracującego dla armatora z UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego z podatku dochodowego. Projekt ustawy pojawił się w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów.

Światełko w tunelu. Wszystko wskazuje na fakt, że po długotrwałym chaosie, ustawodawca pochylił się nad naszą grupą zawodową.

III Amatorski Turniej Darta Amerykańskiego dla Marynarzy - 2019 czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy na III Amatorskie rozgrywki Darta Amerykańskiego marynarzy należących do OMK. Termin: 25 lutego (poniedziałek ) 2019 r. start o godzinie 18.15

Wątpliwości związane z rozliczeniem podatkowym marynarzy pracujących dla armatorów z UK z uwagi na liczne publikacje w internecie

Z uwagi na publikacje ukazujące się w prasie i w internecie, których autorzy kolejny raz zmieniają zdanie i mówią o zmianie sposobu rozliczania się z US marynarzy pracujących dla armatorów z UK w świetle Konwencji MLI, informujemy, że współpracująca z nami Kancelaria Podatkowa podtrzymała swoją opinie, iż zmiany w rozliczeniu będą dotyczyć marynarzy od 01/01/2020 r, a nie od 01/01/2019 r. W razie pytań lub wątpliwości udostępnimy treść posiadanej opinii z dnia 04/02/2019 r. ( opinia jest udostępniana marynarzom należącym do OMK ) Prosimy w tej sprawie o e-maila : biuro@nms.org.pl

Marynarze z OMK mają taniej. Kolejna umowa o współpracy podpisana.

Tym razem podpisaliśmy umowę z Folwarkiem Podkowa, który oferuje marynarzom rabat 20% na noclegi wraz ze śniadaniem na podstawie okazania legitymacji OMK / ITF.

Organizacja Marynarzy Kontraktowych w Radiu Szczecin, o sytuacji polskich marynarzy, projekcie ustawy o ubezpieczeniach społecznych i podatkach, powrocie statków pod polska banderę

Janusz Maciejewicz Wiceprzewodniczący Organizacji Marynarzy Kontraktowych w dniu wczorajszym brał udział w audycji Radia Szczecin, gdzie między innymi powiedział o blisko 30 letniej pozornej próbie rozwiązania kwestii ubezpieczeń marynarzy i podatków przez kolejne ekipy rządzące, o braku obecności armatorów przy dyskusji o powrocie statków pod polska banderę, o polskich (?) armatorach z siedzibą w obcych krajach.

Relacja - Mikołajki 2018

Za nami organizacja kolejnego spotkania z Mikołajem dla dzieci marynarzy z OMK

Marynarze się nie doczekali

28 tego listopada zorganizowaliśmy seminarium dla marynarzy kontraktowych z OMK, którego głównym tematem była sytuacja polskiego marynarza kontraktowego na globalnym rynku pracy.

Dobra wiadomość dla marynarzy pracujących w UK

Po informacji otrzymanej od jednego z marynarzy z OMK wskazującej na rozbieżność ze wcześniejszymi opiniami dotyczącymi wejścia w życie konwencji MLI przeanalizowaliśmy z radcą podatkowy nowe doniesienia.

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line