ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

III Amatorski Turniej Darta Amerykańskiego dla Marynarzy - 2019 czekamy na zgłoszenia

Zapraszamy na III Amatorskie rozgrywki Darta Amerykańskiego marynarzy należących do OMK. Termin: 25 lutego (poniedziałek ) 2019 r. start o godzinie 18.15

Wątpliwości związane z rozliczeniem podatkowym marynarzy pracujących dla armatorów z UK z uwagi na liczne publikacje w internecie

Z uwagi na publikacje ukazujące się w prasie i w internecie, których autorzy kolejny raz zmieniają zdanie i mówią o zmianie sposobu rozliczania się z US marynarzy pracujących dla armatorów z UK w świetle Konwencji MLI, informujemy, że współpracująca z nami Kancelaria Podatkowa podtrzymała swoją opinie, iż zmiany w rozliczeniu będą dotyczyć marynarzy od 01/01/2020 r, a nie od 01/01/2019 r. W razie pytań lub wątpliwości udostępnimy treść posiadanej opinii z dnia 04/02/2019 r. ( opinia jest udostępniana marynarzom należącym do OMK ) Prosimy w tej sprawie o e-maila : biuro@nms.org.pl

Marynarze z OMK mają taniej. Kolejna umowa o współpracy podpisana.

Tym razem podpisaliśmy umowę z Folwarkiem Podkowa, który oferuje marynarzom rabat 20% na noclegi wraz ze śniadaniem na podstawie okazania legitymacji OMK / ITF.

Organizacja Marynarzy Kontraktowych w Radiu Szczecin, o sytuacji polskich marynarzy, projekcie ustawy o ubezpieczeniach społecznych i podatkach, powrocie statków pod polska banderę

Janusz Maciejewicz Wiceprzewodniczący Organizacji Marynarzy Kontraktowych w dniu wczorajszym brał udział w audycji Radia Szczecin, gdzie między innymi powiedział o blisko 30 letniej pozornej próbie rozwiązania kwestii ubezpieczeń marynarzy i podatków przez kolejne ekipy rządzące, o braku obecności armatorów przy dyskusji o powrocie statków pod polska banderę, o polskich (?) armatorach z siedzibą w obcych krajach.

Relacja - Mikołajki 2018

Za nami organizacja kolejnego spotkania z Mikołajem dla dzieci marynarzy z OMK

Marynarze się nie doczekali

28 tego listopada zorganizowaliśmy seminarium dla marynarzy kontraktowych z OMK, którego głównym tematem była sytuacja polskiego marynarza kontraktowego na globalnym rynku pracy.

Dobra wiadomość dla marynarzy pracujących w UK

Po informacji otrzymanej od jednego z marynarzy z OMK wskazującej na rozbieżność ze wcześniejszymi opiniami dotyczącymi wejścia w życie konwencji MLI przeanalizowaliśmy z radcą podatkowy nowe doniesienia.

Spotkanie Mikołajkowe 2018 dla dzieci marynarzy z OMK-czekamy na zgłoszenia.

W związku ze zbliżającym się Świętem Mikołaja, jak co roku planujemy zorganizowanie spotkania Mikołajkowego dla dzieci marynarzy należących do naszej Organizacji.

Marynarski Fundusz Renty Chorobowej Organizacji Marynarzy Kontraktowych

Chcielibyśmy poinformować o uruchomieniu kolejnego serwisu pomocowego dla marynarzy należących do Organizacji Marynarzy Kontraktowych.

Solidarność razem z Miastem w rocznicę odzyskania niepodległości

OMK informuje o szczecińskich uroczystościach, związanych z stuleciem odzyskania niepodległości.

Zaproszenie na Ogólnopolskie Seminarium Organizacji Marynarzy Kontraktowych

Informujemy, że w dniu 28.11.2018 r. w godzinach 10.00 - 17.00 odbędzie się kolejne Ogólnopolskie Seminarium dla marynarzy z OMK. Zapraszamy wszystkich należących do OMK/ITF do wzięcia udziału w spotkaniu i do podjęcia dyskusji.

Ochrona danych osobowych-prosimy o zaktualizowanie danych osoby wskazanej do kontaktu w imieniu marynarza należącego do OMK

Zwracamy się z prośbą do wszystkich marynarzy należących do OMK o pilne zaktualizowanie danych dotyczących osoby upoważnionej do kontaktu w imieniu marynarza wraz z podaniem nr telefonu i/lub adresu e-mail wskazanej osoby.

Grupowe ubezpieczenie marynarzy NNW

W związku z dalszym dużym zainteresowaniem ofertą wynegocjowanego przez OMK grupowego ubezpieczenia NNW dla marynarzy należących do naszej Organizacji, informujemy, że po negocjacjach PZU wyraziła zgodę na dalsze przyjmowanie zgłoszeń do ubezpieczenia,.

Spadek w ilości polskich oficerów marynarki handlowej

EMSA (European Maritime Safety Agency) opublikowała nowe dane statystyczne przedstawiające ilość wydanych dyplomów w poszczególnych krajach UE.

Stanowisko OMK ws. podatków i ubezpieczeń polskich marynarzy

Stanowisko Komisji Organizacji Marynarzy Kontraktowych NSZZ ?Solidarność? w sprawie: stanu prac nad systemem zabezpieczenia społecznego i podatków marynarzy.

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line