ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

W dniu wczorajszym odbyło się kolejne Rodzinne Marynarskie Grillowanie z OMK.

W tym roku spotkanliśmy się w nowym miejscu, w Folwarku Podkowa w Przęsocinie, pogoda dopisała, frekwencja również.

Kolejne zmiany w podatkach dotkną marynarzy od 1 stycznia 2019

W czerwcu 2018 r. zaistniały kolejne zmiany w gronie państw, które przystąpiły do Konwencji MLI (jest to Konwencja wielostronna implementująca środki traktatowego prawa podatkowego mające na celu zapobieganie erozji podstawy opodatkowania i przenoszeniu zysku). Konwencja ta modyfikuje m.in. sposób opodatkowania polskich rezydentów uzyskujących zagraniczne dochody.

Rabat na szkolenia dla marynarzy z OMK. Podpisaliśmy umowę partnerską z akredytowanym przez OPITO Centrum Szkoleniowym Vulcan.

Na podstawie legitymacji członkowskiej OMK / ITF marynarze należący do OMK otrzymają 5 % rabat na oferowane przez Centrum Szkoleniowe kursy..

23 lipca zapraszamy na kolejne Rodzinne Spotkanie Marynarskie OMK-jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Serdecznie zapraszamy marynarzy należących do naszej Organizacji wraz z rodzinami na kolejne spotkanie p. n. Rodzinne spotkanie marynarskie OMK-otwarcie sezonu w dniu 23 lipca 2018 r. od godziny15.00

Międzynarodowy Dzień Marynarza.

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Marynarza

Informujemy, że wpłynęła wystarczająca ilość zgłoszeń do objęcia dodatkowym ubezpieczeniem grupowym NNW wynegocjowanym specjalnie dla marynarzy należących do OMK .

Jeszcze do 20 lipca i do 20 sierpnia marynarze, którzy nie mieli możliwości przesłania wypełnionego kwestionariusza z uwagi na kiepskie połączenie z internetem na statku, będą mogli przystąpić do ubezpieczenia, z ograniczeniem - 180 dni karencji na operacje chirurgiczne.

Indywidualne ubezpieczenie NNW dla marynarzy z OMK-termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 czerwca 2018 r.

Przypominamy, że zbliża się ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń do dodatkowego ubezpieczenia, jakie z trudem wynegocjowaliśmy dla marynarzy z naszej Organizacji . Przyjmujemy kwestionariusze do dnia 20 czerwca 2018 r.

Nowy układ zbiorowy dla TT Line Nils Dacke

Informujemy, iż dnia 22.05.2018 został podpisany nowy układ zbiorowy na m/f Nils Dacke, pomiędzy niemieckim Związkiem Zawodowym Verdi oraz cypryjskim przedstawicielem armatora P.B.C. Polish Baltic Crewing Shipmanagement Ltd. Ze względu na współpracę w rodzinie ITF jak i politykę ateńską wg. której w negocjacjach powinny brać udział Związki Zawodowe z krajów pomiędzy którymi dany statek uprawia żeglugę, poza szwedzkim Związkiem Zawodowym (SEKO) także polscy afilianci ITF w tym Krajowa Sekcja Morska Marynarzy i Rybaków NSZZ Solidarność oraz OMK (Organizacja Marynarzy Kontraktowych) brały czyny udział.

Zapraszamy na piękny koncert poświęcony Tym, którzy nie powrócili z morza

Zapraszamy w imieniu Opery na Zamku na piękny koncert poświęcony "Tym, którzy nie powrócili z morza, który odbędzie się 8 czerwca 2019 r. o godzinie 22. na Cmentarzu Centralnym Nasza Organizacja jak co roku wspierając wyjątkowe wydarzenie, jakim jest Koncert zaprasza do udziału wszystkich marynarzy wraz z rodzinami . Wesprzyjmy to wydarzenie swoją obecnością, ponieważ istnieje nadal realna szansa na zlikwidowanie tego wydarzenia z mapy Szczecina. Koncert jest wydarzeniem cyklicznym, odbywającym się w niezwykłej scenerii Cmentarza Centralnego, wśród symbolicznych grobów, tych których morze zabrało na wieczną wachtę. Podczas tegorocznego koncertu dedykowanego Tym, którzy nie powrócili z morza Sabat Mater Marka Jasińskiego oraz Sunrise Mass norweskiego kompozytora młodego pokolenia Oli Gjeilo.

Dodatkowe ubezpieczenie NNW - przedłużony termin nadsyłania zgłoszeń dla marynarzy i ich rodzin

Na prośbę marynarzy będących w morzu, przedłużyliśmy termin nadsyłania zgłoszeń do ubezpieczenia do dnia 20 czerwca 2018 r. Jest to termin ostateczny.

Klauzula Informacyjna RODO

Od 25 maja 2018 r. stosowane będzie unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, które ujednolici zasady przetwarzania danych osobowych w Unii Europejskiej. W związku z tym, uprzejmie informujemy:

Koncert Tym, Którzy nie Powrócili z Morza- prośba do marynarzy z OMK o wsparcie Koncertu swoją obecnością

Dzięki staraniom szczecińskich środowisk morskich, w tym OMK, Koncert Tym, Którzy nie Powrócili z Morza znów zagości w Szczecinie. Zapraszamy do wzięcia udziału w Koncercie w dniu 10 czerwca 2018 r. o godzinie 22.00 na Cmentarzu Centralnym i uczczeniu w ten sposób pamięci marynarzy, którzy pozostali na Wiecznej Wachcie. Nasza liczna obecność pozwoli na kontynuację tego wyjątkowego Koncertu w przyszłym roku. Bilety są do kupienia w biurze OMK. Poniżej kilka słów o Koncercie

Nowe ogłoszenie Giełda Pracy OMK-armator poszukuje 30 mechaników

Marynarz z OMK przekazał nam informację, że armator pilnie poszukuje 30 Drugich i Trzecich mechaników. Ogłoszenie umieściliśmy na naszej stronie w zakładce - Giełda Pracy

Oferta indywidualnego ubezpieczenia NNW dla marynarzy z OMK

W związku z dużym zainteresowaniem obecnym ubezpieczeniem NNW, którym są objęci wszyscy marynarze należący do OMK i zapytaniami o możliwość rozszerzenia ubezpieczenia marynarzy i rodzin, rozpoczęliśmy ponad pól roku temu wstępne negocjacje z ubezpieczycielem w sprawie uzyskania oferty takiego dodatkowego ubezpieczenia, dedykowanego marynarzom.

Ważna informacja dla użytkowników przeglądarki Firefox.

Wszyscy użytkownicy przeglądarki Firefox mogą napotkać na trudności w dostępie do korzystania z pełnych funkcji naszej strony internetowej, szczególnie przy wypełnianiu deklaracji członkowskich. Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu. Przepraszamy za niedogodności.

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line