ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Marynarskie pensje, repatriacja są ubezpieczone - przypominamy

18 stycznia 2017 roku do MLC weszły w życie nowe, pierwsze tego rodzaju, regulacje dotyczące porzucenia marynarzy. Sekcja marynarzy ITF przez wiele lat prowadziła kampanię mającą na celu zobowiązanie armatorów do przyjęcia odpowiedzialności za marynarzy poprzez włączenie ich do ubezpieczenia, które ochroni ich przed porzuceniem.

Nowy Biuletyn Morski KSM styczeń-marzec 2017

Informujemy o nowym wydaniu Biuletynu Morskiego Krajowej Sekcji Morskiej. Jest już dostępne on-line i za kilka dni będzie także wersja drukowana. W tym wydaniu Biuletynu polecamy...

Spadek zatrudnienia wśród marynarzy UE c.d.

Shipping is out of sight and therefore out of mind - "Co z oczu to z serca" - pod takim hasłem Europejska Federacja Pracowników Transportu (Federacja Związków Zawodowych) zaznacza ponownie problem spadku zatrudnienia wśród unijnych marynarzy.

Pracownicy administracyjni w Szczecinie potrzebują poparcia

Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego zwraca się z prośbą do wszystkich organizacji związkowych o czynny udział w proteście pracowników jednostek i instytucji podległych Prezydentowi Miasta Szczecin, który odbędzie się 28 marca o godz. 14 przed Urzędem Miasta na pl. Armii Krajowej 1 w Szczecinie.

Kolejny oszust podszywający sie pod Vroon

Poniżej zamieszczamy korespondencję dostarczoną przez marynarza z OMK. Jest to wyraźne oszustwo i przestrzegamy przed prowadzeniem korespondencji z adresami comcast i gmaila z identyfikatorami podszywającymi się pod firmę vroon.

Giełda Pracy dla Marynarzy

Informujemy, iż OMK uruchomiła Giełdę Pracy dla Marynarzy. Jeżeli słyszałeś że o ofercie pracy, Twój armator poszukuje pracownika, masz jakiekolwiek mniej lub bardziej potwierdzone informacje to teraz można to dodać do naszej giełdy pracy.

WisdomJobsGulf - kolejni naciągacze

Przestrzegamy przed firmą WisdomJobsGulf, rekrutującą pracowników, w tym marynarzy na różne stanowiska. Firma oferuje wyśmienite warunki pracy , ale najpierw żądają wpłaty, wręcz naciskają na to ( karta lub przekazem na swoje/ich nazwiska ). Poniżej przytaczamy część korespondencji pomiędzy marynarzem z OMK a firmą WisdomJobsGulf...

Konkurs fotograficzno-artystyczny dla marynarzy z OMK " Z morza o morzu - 2017 "

Wszystkich marynarzy obdarzonych talentem fotograficzno-artystycznym zapraszamy do udziału w Konkursie " Z morza o morzu - 2017"

Sprawozdanie z działalności OMK za rok 2016

Informujemy marynarzy, iż zamieściliśmy na naszej stronie internetowej sprawozdanie z działalności Organizacji Marynarzy Kontraktowych NSZZ Solidarność za rok 2016.

Informacja dla polskich marynarzy pracujących pod banderą belgijską

Informujemy, iż w Strefie Członków Związku dodaliśmy przydatne informacje dla polskich marynarzy pracujących pod banderą belgijską.

Wyniki rozgrywek II Turniju Darta dla Marynarzy

W dniu wczorajszym odbył się II Turniej Darta Amerykańskiego dla marynarzy z OMK. Gratulujemy zwycięzcom. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z imprezy jak i tabele wyników.

Porozumienie POL-NIS zostało podpisane

Informujemy marynarzy, iż porozumienie dotyczące przeniesienia obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia społecznego dla polskich marynarzy pracujących na statkach podnoszących banderę drugiego rejestru norweskiego (NIS) zostało przedłużone.

Nagrody na turniej Darta zakupione

Nagrody zakupione - zapraszamy marynarzy z OMK do zapisywania się na Turniej pod adresem biuro@nms.org.pl lub 91 422 02 02. Wymagania - umiejętność trafienia w tarczę :)

II Amatorski Turniej Darta Amerykańskiego dla marynarzy

Zapraszamy marynarzy z OMK na kolejny turniej darta amerykańskiego, który odbędzie się w Szczecinie 10.01.2017 (wtorek) o godz. 1900 w MK Bowling, Centrum Galaxy.

Informacja o nowym numerze telefonu do OMK

Prosimy o kontakt z nami na nowy, bezpośredni numer telefonu 91 422 02 02

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.eu, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line