ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Najnowsze informacje o "183 dniach"

25 czerwca 2019 r. Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) i ustawy o pracy na morzu, przedłożony przez ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Na początku miesiąca sprawa była ponownie dyskutowana na posiedzeniu Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi. Teraz czas na to aby projekt przeszedł przez Senat i według planu we wrześniu przez Sejm.

Bankructwo offshorowego operatora Blue Star Line

Kilka dni temu otrzymaliśmy wiadomość od marynarza należącego do OMK o fakcie złożenia wniosku upadłościowego przez duńskiego operatora statków offshorowych Blue Star Line czego powodem jest utrata płynności finansowej.

Rabat dla marynarzy z OMK na szczepienia

Wynegocjowaliśmy kolejną umowę rabatową dla marynarzy z OMK. oferującą 5 % rabat na szczepienia / żółtą książeczkę szczepień.

Powstaje nowy system ubezpieczeń społecznych dla polskich marynarzy, od Ciebie zależy czy będzie dobry, czy może tylko kosztowny i bez żadnych korzyści.

Ponownie zwracamy się z prośbą o poświęcenie 3 minut na anonimowe wypełnienie ankiety on-line dotyczącej ubezpieczeń społecznych dla marynarzy.

Zapraszamy marynarzy na Rodzinne Spotkanie Marynarskie OMK-otwarcie sezonu

Jest to okazja do wpólnego letniego grillowania, zawarcia nowych znajomości, wymiany doświadczeń i opinii.

Szanujemy ludzi którzy potrafią walczyć o swoje prawa - prosimy marynarzy z OMK o poparcie. Marynarze i Dokerzy - razem.

Oto historia z Polski. Historia oddanego związkowca, który niestrudzenie pracował nad zorganizowaniem Związku Zawodowego w porcie. Firma go namierzyła, zatrudniła prywatnych detektywów i niesprawiedliwie go zwolniła z pracy.

Ubezpieczenia społeczne marynarzy kontraktowych - PILNE

Do wszystkich oficerów i marynarzy z OMK. Z informacji jakie otrzymujemy od marynarzy i agentów załogowych wynika, że coraz częściej armatorzy europejscy przed zatrudnieniem wymagają od polskich marynarzy posiadanie dokumentu poświadczającego objęcie ich systemem ubezpieczenia społecznego w Polsce.

Informujemy, że biuro OMK będzie czynne w godzinach 7.30 - 15.00 do odwołania

HMS Assistance. Pakiety medyczne na preferencyjnych warunkach dla marynarzy należących do OMK

Przypominamy, że marynarze należący do OMK mogą skorzystać z możliwości zakupu pakietów medycznych dedykowanych marynarzom Na preferencyjnych warunkach.

Informujemy, że wszyscy marynarze należący do OMK zostali objęci kontynuacją podstawowego ubezpieczenia NNW na kolejny rok 2019 / 2020.

Przypominamy, że w ramach przynależności do Organizacji Marynarzy Kontraktowych marynarze są objęci ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków w PZU 24 h podczas pracy na statku i wypoczynku w domu, również w strefie działań pirackich. Koszt ubezpieczenia ponosi OMK.

183 dni dla polskich marynarzy

Informujemy, iż prace nad nowymi przepisami dotyczącymi zwolnienia z podatku dochodowego, polskich marynarzy pracujących na statkach bander UE przez okres ponad 183 dni w roku nadal trwają.

Rabaty na stacjach LOTOS dla marynarzy OMK

Rabaty z LOTOS Paliwa marynarze naszej organizacji OMK będą mogli uzyskać rabat przy zakupie paliwa na stacjach polskiego koncernu paliwowego. Legitymacja i karta jest wydawana bezpłatnie. Chętnych do otrzymania kart prosimy o kontakt z biurem OMK.

NIS i ubezpieczenia społeczne

Informujemy, iż Krajowa Sekcja Morska (do której należy OMK) oraz Ogólnopolski Związek Zawodowy Oficerów i Marynarzy wspólnie wystąpili o przedłużenie porozumienia pomiędzy Polską i Norwegią ws. ubezpieczeń społecznych dla polskich marynarzy pracujących na statkach bandery NIS.

Blumenthal na celowniku ITF

W związku z ciągłym łamaniem praw marynarzy ITF rozpoczął akcje przeciwko niemieckiej firmie żeglugowej Johann M.K. Blumenthal. W ramach tej akcji 147 Inspektorów ITF będzie kontrolować flotę Blumenthala w portach na całym świecie.

Kluby P&I - szybki kontakt ws. roszczeń

Informujemy, iż dodaliśmy do Strefy Członków Związku listę klubów P&I wraz z danymi kontaktowymi takimi jak e-mail oraz nr telefonu przeznaczonych dla spraw związanych z polisami ubezpieczeniowymi wymaganymi konwencją MLC.

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line