ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

TSUE w sprawie marynarzy

W połowie br. Trybunał Sprawiedliwości UE wydał wyrok w sprawie ustalenia właściwego ustawodawstwa dla marynarza UE, pracującego dla pracodawcy UE na statku podnoszącym banderę kraju spoza UE.

Porozumienie OMK z Akademią Morską w Szczecinie

Niższe ceny za szkolenia dla członków OMK NSZZ "S" - jest porozumienie między uczelnią a organizacją zrzeszającą marynarzy.

SCAM ALERT - NYK LINE

Uwaga na krążący w sieci SCAM dotyczący pracy w NYK Line. Do OMK przekazano podejrzanie atrakcyjną ofertę pracy. Po dokładniejszym sprawdzeniu okazało się, iż posiada ona znamiona typowej próby wyłudzenia danych osobowych.

HMS Assistance i Lex Secure dla marynarzy z OMK

Przypominamy marynarzom o umowie podpisanej pomiędzy HMS i OMK w sprawie ubezpieczeń zdrowotnych - alternatywnego rozwiązania dla NFZ. Pakiety ochrony zdrowotnej obejmują bardzo szeroki zakres jak wizyty u lekarzy pierwszego kontaktu, lekarzy specjalistów, badania specjalistyczne, laboratoryjne oraz wiele więcej w zależności od wybranej opcji.

PEME - pre employment medical examination

PEME to termin znany nam od wielu lat lecz głównie jest kojarzony ze świadectwem zdrowia dla marynarzy czasami poszerzonym o dodatkowe badania związane z wymogami bandery lub polityką armatora. W ostatnim czasie coraz więcej czytamy o zaangażowaniu się klubów P&I w sprawy zdrowotne marynarzy i badanie PEME, co prawdopodobnie zakończy się tym, iż będziemy mieli nowy standard medyczny.

Cieśnina Ormuz uznana za strefę wysokiego ryzyka

Najnowsze wytyczne związane ze strefami wysokiego ryzyka oraz działań pirackich dla statków objętych układami zbiorowymi typu ITF - Hormuz Strait.

Nie tylko w pracy

Kamizelki odblaskowe z logo OMK są dostępne w naszym szczecińskim biurze

Świadectwo zdrowia ENG 1 - informacja dla marynarzy pod banderą UK

Otrzymaliśmy informacje od marynarza z OMK, dotyczącą ekwiwalentów brytyjskiego świadectwa zdrowia ENG1, z prośbą o publikacje na naszej stronie internetowej. Informacja jak najbardziej przydatna zarówno dla osób aplikujących o pracę na statkach bandery UK jak i dla tych już pracujących.

CSM "ZENIT" oferuje marynarzom należącym do OMK rabat 20 %

Najnowsze informacje o "183 dniach"

25 czerwca 2019 r. Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) i ustawy o pracy na morzu, przedłożony przez ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Na początku miesiąca sprawa była ponownie dyskutowana na posiedzeniu Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi. Teraz czas na to aby projekt przeszedł przez Senat i według planu we wrześniu przez Sejm.

Bankructwo offshorowego operatora Blue Star Line

Kilka dni temu otrzymaliśmy wiadomość od marynarza należącego do OMK o fakcie złożenia wniosku upadłościowego przez duńskiego operatora statków offshorowych Blue Star Line czego powodem jest utrata płynności finansowej.

Rabat dla marynarzy z OMK na szczepienia

Wynegocjowaliśmy kolejną umowę rabatową dla marynarzy z OMK. oferującą 5 % rabat na szczepienia / żółtą książeczkę szczepień.

Powstaje nowy system ubezpieczeń społecznych dla polskich marynarzy, od Ciebie zależy czy będzie dobry, czy może tylko kosztowny i bez żadnych korzyści.

Ponownie zwracamy się z prośbą o poświęcenie 3 minut na anonimowe wypełnienie ankiety on-line dotyczącej ubezpieczeń społecznych dla marynarzy.

Zapraszamy marynarzy na Rodzinne Spotkanie Marynarskie OMK-otwarcie sezonu

Jest to okazja do wpólnego letniego grillowania, zawarcia nowych znajomości, wymiany doświadczeń i opinii.

Szanujemy ludzi którzy potrafią walczyć o swoje prawa - prosimy marynarzy z OMK o poparcie. Marynarze i Dokerzy - razem.

Oto historia z Polski. Historia oddanego związkowca, który niestrudzenie pracował nad zorganizowaniem Związku Zawodowego w porcie. Firma go namierzyła, zatrudniła prywatnych detektywów i niesprawiedliwie go zwolniła z pracy.

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line