ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Informacja dotycząca świadectw przeszkolenia w zakresie nautycznego dowodzenia statkiem i dowodzenia siłownią okrętową w w świetle obowiązującego Rozporządzenia

Pojawia się wiele wątpliwości dotyczących konieczności uzupełnienia szkoleń w zakresie nautycznego dowodzenia statkiem lub w zakresie dowodzenia siłownią okrętową przez marynarzy, w świetle nowelizacji Rozporządzenia w sprawie wyszkolenia i kwalifikacjach załóg morskich, dlatego poniżej umieszczamy informację otrzymaną z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Tym, którzy nie powrócili z morza

Komisja Organizacji Marynarzy Kontraktowych NSZZ Solidarność w ramach współpracy z Klubem Kapitanów Żeglugi Wielkiej, aby uhonorować pamięć tych, którzy odeszli na wieczna wachtę, podjęła decyzję o regularnym dofinansowaniu opieki nad pomnikiem "Tym, którzy nie powrócili z morza" na Cmentarzu Komunalnym w Szczecinie.

Zmiany w składkach dobrowolnych na NFZ

Od 9 listopada 2015r. okres, w którym nie było się objętym ubezpieczeniem zdrowotnym (mającym wpływ na naliczanie opłaty dodatkowej przy ubezpieczeniu dobrowolnym) nie wlicza się do okresu zatrudnienia marynarzy na statkach morskich o obcej przynależności.

ITF wspiera Nautilus International w walce z Boskalisem

ITF wyraziła solidarność z Nautilus NL/FNV Waterbouw w Holandii w sprawie masowych zwolnień wykwalifikowanych marynarzy zaniżających jakość wykonywanej pracy. Boskalis planuje zwolnić 650 osób w wymiarze międzynarodowym wliczając w to 150 osób z Holandii oraz zezłomować 24 statki. Te działania zostały zaplanowane pomimo faktu, iż firma osiągnęła zysk 440 milionów EUR w roku 2015 i 148 mln EUR w pierwszej połowie roku 2016.

Informacja dla Marynarzy z działu pomocniczego należących do Organizacji Marynarzy Kontraktowych

Z uwagi na częste zgłaszanie przez marynarzy szeregowych w wieku 40+ informacji o znacznych trudnościach w znalezieniu pracy, przeanalizowaliśmy treści ogłoszeń, jakie umieszczają armatorzy i agencje pośrednictwa pracy.Śledząc oferty pracy zamieszczane na ogólnopolskich portalach pracy oraz podczas rozmów z agencjami pośrednictwa pracy i armatorami uzyskaliśmy informację, że często poszukiwani są marynarze z certyfikowaną umiejętnością spawania.

36 rocznica powstania NSZZ Solidarność

30 sierpnia obchodzić będziemy 36. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych oraz powstania NSZZ ?Solidarność?. Zapraszamy uroczystości rocznicowe oraz imprezy towarzyszące Program obchodów 36. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ "Solidarność"...

Nowe koszulki OMK - na ostatnie dni lata

Welcome to the Family - sprawdź zdjęcie, odbierz w biurze, szczegóły dalej..

Jest już termin "skróconego" kursu dla absolwentów studiów zaocznych Akademii Morskiej ( 2006-2011)

Informacja dla marynarzy należących do OMK o ubezpieczeniu NNW

Nowy Biuletyn Morski Krajowej Sekcji Morskiej

Kolejna próba wyłudzenia SCAM K-line

Marynarz z OMK przekazał nam informacje o kolejnej próbie wyłudzenia danych osobowych i tym samym wspólnie przestrzegamy wszystkich przed ofertami pracy zamieszczanymi przez ?KlinelngUK Recruitment Desk? lub podobnymi, których adresy e-mailowe kończą się domeną ?representative dot com?.

Dołącz do nas - dobra zabawa dla całych rodzin z OMK

Zapisz się na marynarskie ognisko z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Minigolf, place zabaw, gry i zabawy. Prognoza pogody na 03 czerwca - 24 stopnie i bezchmurnie. Zobacz zdjęcia, zapisz się wysyłając e-maila. Jeżeli zbiorą się chętni będzie można zagrać w paintballa.

Umowa z Fitness Point Szczecin

Informujemy, iż OMK zawarła umowę z klubem Fitness Point w Szczecinie. Na jej podstawie marynarze mogą skorzystać z preferencyjnych warunków oraz zawieszać długoterminowe karnety na czas wyjazdu na statek.

Porozumienie z ALFIDA

Informujemy, iż OMK zawarła porozumienie z biurem doradztwa podatkowego w Niemczech na podstawie której marynarze z OMK, pracujący pod niemiecką banderą i uczestniczący w niemieckim systemie ubezpieczeniowo - podatkowym otrzymają 10% rabatu na sporządzenie deklaracji podatku dochodowego.

System ubezpieczeń NNW dla marynarzy z OMK przedłużony na kolejny rok

Informujemy, iż Komisja OMK podjęła decyzję o przedłużeniu umowy z PZU w zakresie ubezpieczenia wszystkich marynarzy należących do OMK na kolejny, trzeci już rok.

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.eu, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line