ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Spotkanie Mikołajkowe 2018 dla dzieci marynarzy z OMK-czekamy na zgłoszenia.

W związku ze zbliżającym się Świętem Mikołaja, jak co roku planujemy zorganizowanie spotkania Mikołajkowego dla dzieci marynarzy należących do naszej Organizacji.

Marynarski Fundusz Renty Chorobowej Organizacji Marynarzy Kontraktowych

Chcielibyśmy poinformować o uruchomieniu kolejnego serwisu pomocowego dla marynarzy należących do Organizacji Marynarzy Kontraktowych.

Solidarność razem z Miastem w rocznicę odzyskania niepodległości

OMK informuje o szczecińskich uroczystościach, związanych z stuleciem odzyskania niepodległości.

Zaproszenie na Ogólnopolskie Seminarium Organizacji Marynarzy Kontraktowych

Informujemy, że w dniu 28.11.2018 r. w godzinach 10.00 - 17.00 odbędzie się kolejne Ogólnopolskie Seminarium dla marynarzy z OMK. Zapraszamy wszystkich należących do OMK/ITF do wzięcia udziału w spotkaniu i do podjęcia dyskusji.

Ochrona danych osobowych-prosimy o zaktualizowanie danych osoby wskazanej do kontaktu w imieniu marynarza należącego do OMK

Zwracamy się z prośbą do wszystkich marynarzy należących do OMK o pilne zaktualizowanie danych dotyczących osoby upoważnionej do kontaktu w imieniu marynarza wraz z podaniem nr telefonu i/lub adresu e-mail wskazanej osoby.

Grupowe ubezpieczenie marynarzy NNW

W związku z dalszym dużym zainteresowaniem ofertą wynegocjowanego przez OMK grupowego ubezpieczenia NNW dla marynarzy należących do naszej Organizacji, informujemy, że po negocjacjach PZU wyraziła zgodę na dalsze przyjmowanie zgłoszeń do ubezpieczenia,.

Spadek w ilości polskich oficerów marynarki handlowej

EMSA (European Maritime Safety Agency) opublikowała nowe dane statystyczne przedstawiające ilość wydanych dyplomów w poszczególnych krajach UE.

Stanowisko OMK ws. podatków i ubezpieczeń polskich marynarzy

Stanowisko Komisji Organizacji Marynarzy Kontraktowych NSZZ ?Solidarność? w sprawie: stanu prac nad systemem zabezpieczenia społecznego i podatków marynarzy.

Podatki i ubezpieczenia marynarskie w Polsce - nadal brak decyzji

W świetle trwających prac oraz ostatniego posiedzenia Zespołu Trójstronnego wyrażamy nasze obawy o przyszłość polskich marynarzy na rynku pracy. Pomimo wieloletniej pracy ZT nadal nie udało się wypracować żadnych nowych rozwiązań dla polskich marynarzy.

Portugalscy marynarze zwolnieni z płacenia podatku

W kwietniu br. Komisja Europejska zatwierdziła portugalski system podatkowy dla marynarzy, który zwalnia portugalskich marynarzy z płacenia podatku dochodowego za pracę na statkach oraz dodatkowo zezwala aby marynarze płacili obniżone składki na ubezpieczenie społeczne.

Nowa umowa ws. doradztwa podatkowego dla marynarzy z OMK

Informujemy, iż Organizacja Marynarzy Kontraktowych wynegocjowała nowe zniżki za doradztwo podatkowe dla marynarzy z OMK.

Dla marynarzy z OMK pracujących u armatorów z UK - 2018/2019

Z dniem 1 października 2018 r. w Wielkiej Brytanii wchodzi w życie Konwencja MLI, która modyfikuje zapisy zawartej między Polską a Wielką Brytanią umowę w sprawie unikania podwójnego opodatkowania.

A1 Offshore

Witamy marynarzy pracujących w sektorze Oil & Gas i dzielimy się jednocześnie informacjami związanymi z duńskim armatorem A1 Offshore.

Nowy Biuletyn Morski Krajowej Sekcji Morskiej

Informujemy o nowym wydaniu Biuletynu Morskiego Krajowej Sekcji Morskiej. Jest już dostępny on-line i w wersji drukowanej. W tym wydaniu Biuletynu :

Pilnie poszukiwani marynarze na stanowisko kucharza.

Szczegóły i kontakt w zakładce na górze strony - Praca dla marynarzy-Giełda pracy po zalogowaniu do Strefy Członków Związku, lub bezpośrednio w biurze OMK.

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line