ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Fair Transport Europa - oddaj swój głos

W żegludze, kampania "Fair Transport Europe" wskazuje m.in. na fakt coraz większej liczby nisko wynagradzanych załóg morskich, spoza UE, osłabiających pozycję marynarzy UE jak i potrzebę kształcenia załóg "Unijnych".

Ognisko dla rodzin marynarskich z OMK

Serdecznie zapraszamy marynarzy należących do naszej Organizacji wraz z rodzinami na Ognisko dnia 03 czerwca 2016 r. o godzinie 1500 i wspólne grillowanie zamiast obiadu.

Informacje dla absolwentów AM 2006-2011 studia niestacjonarne

Informujemy, iż zamieściliśmy w strefie członków Związku informacje o planowanych kursach dokształcających dla absolwentów AM 2006-2011. Proponujemy jak najszybsze zgłaszanie się do ośrodka szkoleniowego. Im więcej osób tym większe szanse na znalezienie dogodnych terminów.

Nowy Biuletyn Morski Krajowej Sekcji Morskiej

Krajowa Sekcja Morska opracowała nową wersję wydania elektronicznego. Teraz o wielkość w okolicach 1,5 mb będzie łatwiejsza do pobrania ze skrzynki pocztowej jak i z naszej strony internetowej.

Gazetka dla marynarzy

OMK NEWS - Twoje źródło informacji na morzu

W sprawie polskich marynarzy pracujących pod NIS

Informujemy, iż Krajowa Sekcja Morska wraz z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Oficerów i Marynarzy zwróciły się do ZUS z wnioskiem o podjęcie działań mających na celu kontynuację porozumienia pomiędzy właściwymi instytucjami Polski i Norwegii, a przenoszącą obowiązek ubezpieczeniowy z Norwegii do Polski.

Amatorski Turniej Darta dla marynarzy z OMK rozegrany

Wczoraj odbyły się planowane rozgrywki darta amerykańskiego dla marynarzy. W sumie zagrało 16 osób. Zaczęliśmy o 1800 i tuż po 2200 rozegrano finałową grę, którą wygrał Ireneusz Bek - Kapitan.

Dodatkowy kurs w regulaminie szkoleniowym OMK

Informujemy, iż Komisja OMK podjęła decyzję o wprowadzeniu nowego kursu do systemu zapomóg szkoleniowych.

Nagrody na amatorski turniej darta zakupione

Zakupiliśmy już nagrody na czwartkowy (18.02) turniej darta amerykańskiego. Elektroniczna tarcza do gry, zewnętrzny dysk twardy 750 GM i szybka pamięć usb 32 GB czekają na zwycięzców.

Kursy j. angielskiego dla marynarzy z OMK

Komisja OMK wychodząc naprzeciw trudnej sytuacji na rynku pracy postanawiała zaaranżować i częściowo zrefundować podstawowe kursy j. angielskiego dla marynarzy należących do OMK.

Amatorski Turniej darta amerykańskiego dla marynarzy 18tego o 18tej

Zapraszamy marynarzy na amatorski turniej darta amerykańskiego otwarty dla wszystkich marynarzy z OMK bez względu na umiejętności/ Jest możliwość zaproszenia osób towarzyszących.

Prośba o przekazanie 1 % podatku

Rekomendujemy i proponujemy przekazać 1 % podatku na Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER KRS 0000124837 ze wskazaniem na cel szczegółowy - SMERFNY FUNDUSZ GARGAMELA -

Spotkanie z DVAG - Leszek Olejniczak - ws. polskich marynarzy pracujących na warunkach niemieckich

OMK odświeżyło kontakt z Panem Leszkiem Olejniczakiem z Deutsche Vermogensberatung w sprawach warunków pracy i świadczeń socjalnych dla polskich marynarzy pracujących dla armatorów niemieckich na warunkach niemieckich.

Nowy Biuletyn Morski Krajowej Sekcji Morskiej

Informujemy o najnowszym wydaniu Biuletynu Morskiego Krajowej Sekcji Morskiej. Dostępny także na naszej stronie w pliku pdf. Ubiegły rok obfitował niestety w wiele smutnych wydarzeń. Czarną serię rozpoczęło 3 styczna b.r. zatoniecie cementowca ?Cemfjord?.

Jest możliwość przeprowadzania nowych szkoleń dla absolwentów studiów zaocznych AM 2006-2011

Informujemy wszystkich zainteresowanych, iż dnia 10 listopada w Dzienniku Ustaw na pozycji 1856 ogłoszono nowe Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 20 października 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wyszkolenia i kwalifikacji członków załóg statków morskich. Uwzględnia ono specyficzną sytuację absolwentów studiów zaocznych, z lat 2006-2011 którym odmówiono możliwości przystąpienia do egzaminu na poziom zarządzania ze względu na brak akredytacji AM do kształcenia na tym poziomie. Na podstawie nowego rozporządzenie będzie można odbyć odrębne szkolenie uprawniające przystąpienie do egzaminu.

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.eu, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line