ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Spotkanie Mikołajkowe 2016 dla dzieci marynarzy z OMK-czekamy na zgłoszenia

W związku ze zbliżającym się Świętem Mikołaja, planujemy zorganizowanie spotkania Mikołajkowego dla dzieci marynarzy z naszej Organizacji dnia 05-12-2016 r. ( poniedziałek ) w godzinach 17.00 ? 19.00 (czas trwania zabawy 2 h) Koszt uczestniczenia dziecka oraz koszt paczki świątecznej pokrywa OMK

Marynarze wzmocnieni w dochodzeniu wypłat

Prezydent podpisał ustawę ratyfikującą poprawki do Konwencji o pracy na morzu. Przewidują one zabezpieczenia finansowe dla marynarzy "porzuconych" przez armatora oraz rozszerzają wymagania wobec armatorów w przypadku marynarskich roszczeń.

Seminarium dla marynarzy z OMK - podatki, PSC, MLC

W dniu wczorajszym odbyło się kolejne seminarium przeznaczone dla marynarzy z OMK. W tym roku wprowadziliśmy nowe tematy tj. konwencja MLC z punktu widzenia inspektorów ITF, Inspektorów PSC, Związku Zawodowego w aspekcie nowych uprawnień nadanych marynarzom.

Informacja dla marynarzy z Boskalis

Informacja dla członków Organizacji Marynarzy Kontraktowych NSZZ "Solidarność" zatrudnionych za pośrednictwem "Maritime Services" na statkach o nazwach WADDEN 1, WADDEN 2 itd. (dawne nazwy SM-MB) pod banderami Cypru.

Informujemy, że w dniu 08.11.2016 organizujemy kolejne Seminarium dla marynarzy należących do OMK.

W spotkaniu będą uczestniczyć między innymi Inspektor ITF, Inspektor Port State Control, doradca podatkowy.

Na podstawie legitymacji OMK/ITF rabat 5% na uszycie munduru.

Organizacja Marynarzy Kontraktowych podpisała w dniu dzisiejszym umowę z Przedsiębiorstwem Odzieżowym MODUS S.A.. Na podstawie umowy, marynarze z całej Polski, którzy należą do OMK, na podstawie legitymacji OMK / ITF uzyskają rabat w wysokości 5 % na uszycie munduru i inne usługi oferowane przez Firmę.

WAŻNE: Ponowne ostrzeżenie przed oszustem podszywającym się pod armatora Conoco Philips z Kataru.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ oszust posługuje się świetnie podrobioną stroną internetową i adresem e-mail prawie identycznym, jak adres e-mail firmy ConocoPhilips Oferta ma na celu wyłudzenie danych osobowych, skanów dokumentów i UWAGA: zeskanowanego wzoru podpisu, który składa się zazwyczaj pod kontraktem.

Informacja dotycząca świadectw przeszkolenia w zakresie nautycznego dowodzenia statkiem i dowodzenia siłownią okrętową w w świetle obowiązującego Rozporządzenia

Pojawia się wiele wątpliwości dotyczących konieczności uzupełnienia szkoleń w zakresie nautycznego dowodzenia statkiem lub w zakresie dowodzenia siłownią okrętową przez marynarzy, w świetle nowelizacji Rozporządzenia w sprawie wyszkolenia i kwalifikacjach załóg morskich, dlatego poniżej umieszczamy informację otrzymaną z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Tym, którzy nie powrócili z morza

Komisja Organizacji Marynarzy Kontraktowych NSZZ Solidarność w ramach współpracy z Klubem Kapitanów Żeglugi Wielkiej, aby uhonorować pamięć tych, którzy odeszli na wieczna wachtę, podjęła decyzję o regularnym dofinansowaniu opieki nad pomnikiem "Tym, którzy nie powrócili z morza" na Cmentarzu Komunalnym w Szczecinie.

Zmiany w składkach dobrowolnych na NFZ

Od 9 listopada 2015r. okres, w którym nie było się objętym ubezpieczeniem zdrowotnym (mającym wpływ na naliczanie opłaty dodatkowej przy ubezpieczeniu dobrowolnym) nie wlicza się do okresu zatrudnienia marynarzy na statkach morskich o obcej przynależności.

ITF wspiera Nautilus International w walce z Boskalisem

ITF wyraziła solidarność z Nautilus NL/FNV Waterbouw w Holandii w sprawie masowych zwolnień wykwalifikowanych marynarzy zaniżających jakość wykonywanej pracy. Boskalis planuje zwolnić 650 osób w wymiarze międzynarodowym wliczając w to 150 osób z Holandii oraz zezłomować 24 statki. Te działania zostały zaplanowane pomimo faktu, iż firma osiągnęła zysk 440 milionów EUR w roku 2015 i 148 mln EUR w pierwszej połowie roku 2016.

Informacja dla Marynarzy z działu pomocniczego należących do Organizacji Marynarzy Kontraktowych

Z uwagi na częste zgłaszanie przez marynarzy szeregowych w wieku 40+ informacji o znacznych trudnościach w znalezieniu pracy, przeanalizowaliśmy treści ogłoszeń, jakie umieszczają armatorzy i agencje pośrednictwa pracy.Śledząc oferty pracy zamieszczane na ogólnopolskich portalach pracy oraz podczas rozmów z agencjami pośrednictwa pracy i armatorami uzyskaliśmy informację, że często poszukiwani są marynarze z certyfikowaną umiejętnością spawania.

36 rocznica powstania NSZZ Solidarność

30 sierpnia obchodzić będziemy 36. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych oraz powstania NSZZ ?Solidarność?. Zapraszamy uroczystości rocznicowe oraz imprezy towarzyszące Program obchodów 36. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ "Solidarność"...

Nowe koszulki OMK - na ostatnie dni lata

Welcome to the Family - sprawdź zdjęcie, odbierz w biurze, szczegóły dalej..

Jest już termin "skróconego" kursu dla absolwentów studiów zaocznych Akademii Morskiej ( 2006-2011)

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line