ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

IV Walny Zjazd Delegatów OMK

Informujemy, iż Komisja OMK podjęła decyzje o terminie IV Walnego Zebrania Delegatów OMK. Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy odbędzie się dnia 14.03.2018 o godz. 1000 w siedzibie OMK w Szczecinie.

Wyniki głosowania na delegatów WZD OMK

Przedstawiamy wyniki głosowania na delegatów Organizacji Marynarzy Kontraktowych. Następny etap wyborczy na kadencję 2018-2022 to zebranie sprawozdawczo - wyborcze delegatów OMK. Miejsc mandatowych było 28 tak więc 3 ostatnie osoby przechodzą na listę delegatów rezerwowych.

Akademia Morska w Szczecinie zaprasza na bezpłatne zajęcia przygotowujące do matury

Bezpłatne zajęcia przygotowujące do matury z matematyki - kurs PITAGORAS - jak co roku odbędą się w Akademii Morskiej w Szczecinie.

WAŻNE: Głosowanie w wyborach na Delegatów OMK zostało przedłużone do 19 lutego

Informujemy, iż w związku z brakiem wymaganego kworum w głosowaniu w wyborach na delegatów OMK, została podjęta decyzja o przedłużeniu procesu wyborów do 19 lutego 2018.

Rozstrzygnięcie I Konkursu Fotograficzno-Artystycznego OMK

Miło jest nam poinformować, że Jury I Konkursu Fotograficzno - Artystycznego OMK p.n." Z Morza o Morzu " wyróżniło spośród kilkuset nadesłanych prac dziewięciu autorów zdjęć

Nowy Biuletyn Morski Krajowej Sekcji Morskiej

Informujemy o nowym wydaniu Biuletynu Morskiego Krajowej Sekcji Morskiej. Jest już dostępny on-line i za kilka dni będzie także wersja drukowana. W tym wydaniu Biuletynu przeczytamy między innymi...

Etap głosowania na Delegatów OMK został przedłużony do 29 stycznia

Informujemy, iż w związku z brakiem wymaganego kworum w głosowaniu na delegatów OMK, została podjęta decyzja o przedłużeniu tego etapu wyborów do 29 stycznia 2018.

Ubezpieczenia i podatki dla marynarzy c.d.

Informujemy, iż zamieściliśmy w Strefie Członków Związku najnowsze informacje z posiedzenia zespołu roboczego w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej dotyczące projektu systemu ubezpieczeń społecznych dla marynarzy.

Zabawa Mikołajkowa z OMK

01 grudnia dzieci marynarzy należących do Organizacji Marynarzy Kontraktowych spotkały się z Okazji Święta Mikołaja, jak co roku na zabawie w Szczecinie, w Sali Zabaw przy ul.Europejskiej 33.

OMK-ALERT!!! uwaga na kolejnego oszusta podszywającego się pod GSP Offshore

Marynarz z OMK zwrócił się do nas z prośbą o sprawdzenie otrzymanej oferty pracy, która otrzymał od znanego armatora GSP Offshore

Kolejny etap wyborczy w OMK na kadencję 2018 - 2022 zakończony

Informujemy, iż zakończyliśmy etap zgłaszania kandydatów na delegatów Organizacji Marynarzy Kontraktowych NSZZ ?S?. W Strefie Członków Związku publikujemy listę zgłoszonych osób tj. 31 z których obsadzamy 28 miejsc mandatowych.

Spotkanie Mikołajkowe 2017 dla dzieci marynarzy z OMK-czekamy na zgłoszenia

W związku ze zbliżającym się Świętem Mikołaja, planujemy zorganizowanie spotkania Mikołajkowego dla dzieci marynarzy należących do naszej Organizacji w dniu 01-12-2017 r.( piątek ) o godzinie 17.00, czas trwania zabawy 2 h. Koszt uczestniczenia dziecka oraz koszt paczki świątecznej pokrywa OMK.

Wyzysk dokerów w Dżakarcie

Jedna z największych na świecie firm załadunkowych regularnie pogarsza warunki wynagrodzeniowe dokerów w Dżakarcie.

Po marynarsku o konwencji MLI wprowadzającej zmiany w umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania

W ostatnich tygodniach zrobiło się dosyć głośno o nowej konwencji, na podstawie której będą wprowadzane zmiany w istniejących umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Internetowa wymiana walut na Currex - dla tych, co na morzu

Przekazujemy list do marynarzy od marynarza, twórcy nowego kantoru internetowego - (marynarza z OMK). Jest on skierowany do wszystkich marynarzy lecz wskazuje na to, iż przygotowana została także specjalna oferta dla marynarzy z OMK.

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line