ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Ten trawler to śmiertelna pułapka

Załoga trawlera w śmiertelnej pułapce, musi otrzymać zapłatę i pozwolenie na powrót do domu, mówi ITF.

Informujemy, że wszyscy marynarze należący do OMK zostali objęci kontynuacją podstawowego ubezpieczenia NNW na kolejny okres 2023 / 2024.

Przypominamy, że w ramach przynależności do Organizacji Marynarzy Kontraktowych marynarze są objęci obligatoryjnie ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków w PZU 24 h podczas pracy na statku i wypoczynku w domu, również w strefie działań pirackich. Koszt ubezpieczenia ponosi OMK.

Rząd UK nie przygotowuje się do przejścia - przepisy wizowe

Rząd UK nie przygotowuje się do przejścia na własną zmianę przepisów wizowych, ryzykując, że załogi rybackie zapłacą cenę

Rabaty na Orlenie dla marynarzy OMK

KK NSZZ "Solidarność" podpisała z PKN ORLEN S.A., umowę, na podstawie której członkowie Związku, będą mogli uzyskać rabat przy zakupie paliwa i artykułów poza paliwowych na stacjach paliw PKN ORLEN.

Afrykańscy przywódcy wezwali do wykorzystania umiejętności marynarzy do "zielonego pędu/ładu".

Aby skorzystać ze społecznych i ekonomicznych korzyści płynących z ekologicznej transformacji żeglugi, zachęca się afrykańskich liderów morskich do wdrażania infrastruktury w celu szkolenia i podnoszenia kwalifikacji marynarzy.

Międzynarodowy Dzień Pamięci Pracowników, którzy nigdy nie wrócili z pracy.

Organizowanie na rzecz bezpieczniejszych miejsc pracy w Międzynarodowy Dzień Pamięci Pracowników

Zmiany w Brazylii, które mogą dotknąć polskich marynarzy

Otrzymaliśmy informację, iż administracja brazylijska planuje zaprzestać honorowania dokumentów tożsamości marynarzy innych, niż wydane na podstawie Konwencji MOP 185. Polska nie ratyfikowała tej konwencji i nie wydaje tzw. SID (Seafarers Identity Document), które powinny być przygotowane i wydawane wg. zasad określonych powyższą konwencją.

ITF zapewnia wolność 13 opuszczonym marynarzom z Filipin

Filipińscy marynarze, utknęli w Singapurze na 5 miesięcy. 1 milion dolarów zaległych wypłat wygranych dla załóg.

Filipińscy marynarze pozostają na europejskim rynku pracy

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Morskiego (EMSA), po wcześniejszych obawach i planowanych obostrzeniach, ogłosiła, iż będzie nadal uznawać certyfikaty STCW wystawione na Filipinach

Zaktualizuj swoje dane w bazie danych OMK

Przypominamy, że weryfikujemy dane osób które w imieniu marynarza kontaktują się z OMK aby uzyskać informacje na temat statusu składek członkowskich marynarza, zgłosić wypadek na statku w imieniu marynarza lub zapytać o sytuację podatkową.

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych pełnych nadziei oraz miłości. Pogodnego nastroju, oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań wśród rodziny i najbliższych przyjaciół życzy Zespół OMK

Międzynarodowy Przewodnik Medyczny dostępny dla marynarzy

Przewodnik medyczny firmy ICS został napisany i zrecenzowany przez międzynarodową grupę praktyków medycyny morskiej i ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w pracy i szkoleniu marynarzy i rybaków. Może być stosowany na pokładach wszystkich statków i kutrów rybackich w dowolnym miejscu na świecie oraz w działach bezpieczeństwa na lądzie, ośrodkach pomocy medycznej i instytucjach szkoleniowych wspierających marynarzy i rybaków.

Pierwsze w Polsce grupowe ubezpieczenie zdrowotne dla marynarzy OMK/PZU -rozszerz swoje członkostwo.

Oferujemy pierwsze w Polsce grupowe ubezpieczenie zdrowotne dla marynarzy. Marynarze mogą wybrać opcję rozszerzonej przynależności do OMK wraz z ubezpieczeniem zdrowotnym .

Pracownicy płacą więcej podatków niż Maersk

Jest prawdopodobne, że pracownicy AP Moller/Maersk, płaci niższe podatki, niż międzynarodowa firma spedycyjna.

OMK o ubezpieczeniach społecznych dla polskich marynarzy

W związku z trwającymi ustaleniami dotyczącymi przyszłego systemu ubezpieczeń społecznych dla polskich marynarzy, Komisja OMK postanowiła oficjalnie się ustosunkować do tematu. Problem dotyczy marynarzy kontraktowych, w szczególności pracujących pod banderami spoza UE/EOG, gdzie występuje europejski pracodawca.

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line