ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Aktualna informacja dla marynarzy z OMK w sprawie Ustawy o podatku dochodowym -ulga abolicyjna dla marynarzy

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi zmian w projekcie ustawie o podatku dochodowym i utrzymaniem / likwidacją ulgi abolicyjnej dla marynarzy, informujemy...

200 000 strajkujących pracowników morskich z Bangladeszu wygrywa dziesięcioletnią batalię o prawa

Pod koniec ubiegłego miesiąca ponad 200 000 pracowników żeglugi rzecznej pod szyldem stowarzyszonej z ITF Federacji Bangladeszu Noujan Shramik (BNSF) odniosło znaczną poprawę w ich życiu zawodowym po trzydniowym strajku przeciwko Stowarzyszeniu Właścicieli Statków Towarowych w Bangladeszu.

Oświadczenie Zarządu ITF do członków

ITF potwierdza kluczową rolę, jaką nadal odgrywają pracownicy transportu w utrzymaniu świata w ruchu po pandemii Covid-19, oraz naszą solidarność z naszymi członkami, którzy nadal są dumni ze swoich związków, rodzin i społeczności.

ITF i Marlow walczą o zmianę załogi, gdy kryzys trwa od ośmiu miesięcy

Uwięziona na statku od lutego, inżynier-praktykant czuje się upokorzona że, nie ma środków higienicznych. Jest coraz bardziej zmartwiona że, nie może wrócić do domu. Inny marynarz nie rozumie, dlaczego nie można go repatriować, skoro jego umowa wygasła sześć miesięcy temu. Świeży członek załogi nie może wejść na pokład statku, ponieważ osoba, którą ma zastąpić, nie może opuścić statku.

Pamiętamy o tych, którzy nie powrócili z morza i o Tych, którzy odeszli na wieczną wachtę będąc w stanie spoczynku

Czy wszystko pozostanie tak samo, kiedy nas już nie będzie? Czy książki odwykną od dotyku rąk,? A ludzie? Przez chwilę będą mówić o nas, będą dziwić się śmierci - później zapomną?. NIE. Wspomnijmy w czasie listopadowej zadumy naszych Bliskich , Kolegów, Przyjaciół, którzy nie powrócili z morza i którzy z morza żyli. Nie ma już Ich pośród nas, ale są w naszej pamięci.

Zmiany w strefach ryzyka od 1 listopada 2020 roku

W związku z obecną sytuacją związaną z piractwem na wodach Zachodniej i Wschodniej Afryki, szczególnie mając na uwadze zwiększenie i intensywność ataków i porwań, lista IBF (International Bargaining Forum) i ITF (International Transport Workers' Federation) dotycząca Stref Ryzyka została rozszerzona od 1 listopada 2020 roku.

5 lat nieudolności w działaniach wymiaru sprawiedliwości

OMK ponad 5 lat temu podjęło sprawę odzyskania niewypłaconego wynagrodzenia w imieniu jednego z marynarzy należącego do naszej Organizacji

Wytyczne dotyczące przedłużenia ważności morskich dokumentów

Wytyczne dotyczące przedłużenia ważności morskich dokumentów marynarzy w okresie wprowadzonego stanu epidemii COVID-19

Norweski inspektor ITF "wysyła" załogę do domu i wypłaca skradzione wynagrodzenie

Sytuacja na pokładzie stawała się coraz bardziej rozpaczliwa? - powiedział Grepstad - ?odkąd na statku zaczynało kończyć się paliwo i zapasy.

"Solidarność" staje w obronie dochodów rodzin polskich marynarzy

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" staje w obronie dochodów rodzin polskich marynarzy

Podmiany załóg podczas drugiej fali pandemii.

Niestety jak można wyczytać i usłyszeć liczby związane z trwającą pandemią rosną prawie na całym świecie. Można się dalej spodziewać, iż utrudnienia związane z podmianami będą trwały lub w niektórych krajach będzie to po prostu niemożliwe.Na naszej stronie internetowej jest sporo informacji związanych z tą sytuacją, niemniej jednak pragniemy przypomnieć kilka najważniejszych kwestii , które mogą tylko nam pomóc.

Wspólne oświadczenie ITF i JNG: o prawach marynarzy i obecnym kryzysie zmian załogi

Nasza branża odpowiada za 90% światowego handlu.

Komunikat w sprawie obowiązującej ulgi abolicyjnej dla marynarzy

KOMUNIKAT Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność" z dnia 29.09.2020 roku

Aktualna informacja dla marynarzy z OMK w sprawie planowanych zmian w opodatkowaniu marynarzy

Opinia została sporządzona przez współpracującą z OMK Kancelarię Prawno - Podatkową. Pełna treść jest dostępna w Strefie Marynarza po zalogowaniu

Fałszywe oferty pracy z Abu Dhabi

Przestrzegamy marynarzy przed kolejną, fałszywą ofertą pracy krążącą w Internecie.

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.eu, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line