ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Firmy muszą skorzystać z możliwości zmiany załogi w UK i innych krajach

Repatriacja siedmiu członków załogi Myanmaru ze statku należącego do Korei przez Wielką Brytanię pokazuje, że zmiana załogi jest nadal możliwa podczas kryzysu związanego ze zmianą załogi, ale wymaga determinacji pracodawców marynarzy, mówi inspektor ITF z Liverpoolu Tommy Molloy.

Planowany projekt zmian w ustawie o podatku dochodowym - likwidacja ulgi abolicyjnej.

W odpowiedzi na liczne zapytania w kwestii planowanej likwidacji ulgi abolicyjnej przez ustawodawcę, informujemy:

Odzyskane wynagordzenia po bankructwie A1 Offshore

Wszyscy marynarze , należący do OMK odzyskali zaległe wynagrodzenia po bankructwie duńskiego armatora A1 Offshore. OMK prowadziła sprawę od marca kiedy to napłynęły pierwsze zgłoszenia.

Powrót do domu, egipskich marynarzy z Maridive Group, po wsparciu ITF

Pięćdziesięciu ośmiu zmęczonych egipskich marynarzy w końcu jest w domu dzięki wsparciu związków zawodowych po tym, jak firma, dla której pracowali, nie zdołała ich repatriować w obliczu ograniczeń zmian załóg przez tunezyjski rząd

Dzięki ITF, nowe centrum zmiany załogi w Kenii

Pierwszego dnia wprowadzenia nowych wytycznych dotyczących bezpiecznej zmiany załogi Covid-19 w Kenii Betty Makena Mutugi, inspektor Międzynarodowej Federacji Pracowników Transportu (ITF) w Kenii, ustawił alarm na 4 rano, aby upewnić się, że będzie w porcie w Mombasie o 6 rano.

Związki będą kontynuować walkę o osoby niebędące marynarzami

Związki będą kontynuować walkę w celu osiągnięcia zgodności z klauzulą pracy dla osób niebędących marynarzami.

ITF bardzo zaniepokojony "uziemieniem" Wakashio, aresztowaniami załogi

Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu (ITF), która reprezentuje 1,4 miliona marynarzy, wyraziła dziś rosnące zaniepokojenie sytuacją na Wakashio i dobrobytem jej załogi.

ITF Seafarers' Trust ogłasza konkurs fotograficzny "Nadal na morzu"

ITF (Międzynarodowa Federacja Transportowców) ogłosiła dziś konkurs fotograficzny dla Marynarzy "Still At Sea". Konkurs otwarty jest dla obecnie pracujących na statkach marynarzy, z pierwszą nagrodą w wysokości 1000 funtów. ITF zaprasza marynarzy do przekazywania cyfrowych zdjęć z ich życia na morzu w czasie pandemii.

NIE dla cumowania statku za pomocą załogi

W zasadzie tak moglibyśmy zamknąć ten temat. Marynarze nie skaczą ani nie są przenoszeni w jakikolwiek sposób na keję aby cumować lub odcumowywać statek. Do tej czynności służą wykwalifikowani pracownicy portu, posiadający odpowiedni sprzęt do wykonywania swojej pracy.

Opinia w sprawie obowiązku opłacania przez marynarzy składek na ubezpieczenie społeczne (NIC) w Wielkiej Brytanii

OMK wystąpiła do współpracującej Kancelarii prawno - podatkowej z prośbą o przygotowanie opinii dot. obowiązku opłacania składek przez marynarza na ubezpieczenie społeczne w Wielkiej Brytanii.

Porozumienie w sprawie ubezpieczeń społecznych POL-NIS przedłużone do końca roku

Informujemy, iż pomimo wstępnych obiekcji i dyskusji na temat porozumienia dotyczącego przeniesienia obowiązku ubezpieczenia społecznego z Norwegii do Polski dla polskich marynarzy zostało podpisane na pół roku, czyli do końca roku 2020.

Leczenie marynarzy na lądzie

Jedną z konsekwencji pandemii są trudności w przestrzeganiu, przez niektóre państwa, zobowiązań wobec marynarzy do ułatwiania udzielania im pomocy medycznej na lądzie. Taka sytuacja jest całkowicie nie do zaakceptowania przez ITF (Międzynarodowa Federacja Transportowców).

DZIEŃ MARYNARZA 2020: Pozwólcie im jechać do domu!

Wydaje się, że wszyscy zdają sobie sprawę z tej sytuacji: z powodu COVID-19 i ograniczeń w podróżowaniu marynarze na całym świecie mają trudności w zastąpieniu ich przez nowe załogi i repatriacji.

Lato w pełni, nowe T-shirt`y OMK!!

Welcome to the Family - T-shirt OMK, najnowsze logo.

Rabaty na stacjach LOTOS dla marynarzy z OMK

Rabaty na stacjach LOTOS dla marynarzy z OMK.

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.eu, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line