ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Sytuacja na bliskim wschodzie - ważne informacje dla marynarzy

W związku niebezpieczną sytuacją na bliskim wschodzie przypominamy marynarzom kilka informacji z których można skorzystać już dzisiaj. Wraz z rozwojem sytuacji będziemy zamieszczać dodatkowe komunikaty na naszej stronie internetowej oraz FB.

Uwaga na kolejny JOB SCAM z Shella

Ponownie przestrzegamy marynarzy przed ponowną aktywnością fałszywych ofert o pracę w Shell Qatar Service Company W.L.L.

Witowo Radio - stacja brzegowa kończy pracę

Zamiany w systemie ubezpieczeń społecznych dla polskich marynarzy

Nadciągające zmiany i możliwości rozwiązań w obliczu wyroku TSUE dotyczącym ubezpieczeń społecznych dla unijnych marynarzy pracujących na statkach bander nie ? unijnych były głównym tematem wczorajszego seminarium zorganizowanego przez OMK.

Najnowsze wiadomości o 183 dniach

16 grudnia b.r. Komisja Europejska zatwierdziła program pomocowy w zakresie zwolnienia z PIT polskich marynarzy.

Spotkanie ws. ubezpieczeń społecznych dla marynarzy - zmiany są nieuniknione

OMK zaprasza na spotkanie ws. ubezpieczeń społecznych dla polskich marynarzy. Zmiany będą. To jest nieuniknione.

Trochę Historii - Sprawa odszkodowań rodzin marynarzy ze statku m/v KRONOS

W tym roku przypadła 30 rocznica zatonięcia masowca KRONOS dowodzonego przez greckiego kapitana z 19 osobową polską załogą. Dla upamiętnienia tej tragedii nasz kolega Janusz Maciejewicz postanowił podzielić się krótką historią z tego okresu, gdy Krajowa Sekcja Morska pod jego przewodnictwem, podejmowała działania w imieniu rodzin polskich marynarzy.

Gdyby na statku ktoś pytał o numery w polskiej książeczce żeglarskiej

Spotkanie ws. ubezpieczeń społecznych dla polskich marynarzy - Szczecin, 19 grudnia

Zapraszamy marynarzy z OMK na spotkanie ws. ubezpieczeń społecznych dla polskich marynarzy. Krótkie , rzeczowe spotkanie, na którym zostanie przedstawiona propozycja dotycząca polskiej bandery jak i polskich marynarzy pracujących pod obcą banderą.

Poradnik ITF dotyczący prawa karnego i uczciwego traktowania marynarzy

Niniejszym przekazujemy kolejny, anglojęzyczny poradnik dotyczący trudnych sytuacji prawnych, w których mogą znaleźć się marynarze. Sytuacji powiązanych z wypadkami morskimi oraz rożnego rodzaju zdarzeniami w wyniku których marynarze narażeni są na postepowanie karne, osadzenie w areszcie, przesłuchania itp.

Obchody 49 rocznicy Grudnia `70

Spotkanie z Mikołajem dzieci marynarzy z OMK

Jesteśmy już po spotkaniu z Mikołajem, cieszymy się , że jak co roku mogliśmy sprawić radość dzieciom naszych marynarskich rodzin. Poniżej kilka zdjęć.. Do zobaczenia za rok

Podpisz petycję ws. aresztowanego Kpt. Andrzeja Lasoty - każdy głos się liczy

W odpowiedzi na apel rodziny kpt. Andrzeja Lasoty, przetrzymywanego w meksykańskim więzieniu w związku z podejrzeniem zaniedbania obowiązków OMK podjęło decyzję o pomocy w zbieraniu podpisów pod petycją do Prezydenta RP.

Zaproszenie na Mikołajki 2019

W związku ze zbliżającym się Świętem Mikołaja, jak co roku planujemy zorganizowanie spotkania Mikołajkowego dla dzieci marynarzy należących do naszej Organizacji w dniu 08/12/2019 r., o godzinie 16.00

TSUE w sprawie marynarzy

W połowie br. Trybunał Sprawiedliwości UE wydał wyrok w sprawie ustalenia właściwego ustawodawstwa dla marynarza UE, pracującego dla pracodawcy UE na statku podnoszącym banderę kraju spoza UE.

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.eu, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line