ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

"Czy statek się skurczył?" - Czerwone flagi podniesione nad statkiem Goundar

" Czy statek się skurczył? " - Czerwone flagi podniesione nad statkiem Goundar zarejestrowanym na Fidżi 14 metrów krótszym niż w Kanadzie

Nowy układ zbiorowy dla promów Euroafryki

Informujemy, iż Krajowa Sekcja Morska podpisała nowy układ zbiorowy obowiązujący na promach Euroafryki. Główne zmiany w porównaniu z ubiegłymi latami to między innymi implementacja porozumienia ws. zwiększenia stawek ubezpieczeniowych, usunięcie zapisów ograniczających, w niektórych sytuacjach, wypłatę odszkodowania w wyniku choroby lub wypadku na statku , przyspieszenie wypłat wynagrodzenia o 10 dni, zwiększenie puli dni świątecznych o Zielone Świątki, usunięcie tabeli kar finansowych, dostosowanie procedury składania skarg przez marynarzy do wymogów MLC oraz kilka innych zmian

OMK wspiera Deklaracje Neptuna

Organizacja Marynarzy Kontraktowych przyłączyła się do ponad 750 firm i organizacji wspierających i czynnie działających na rzecz marynarzy w okresie pandemii, terminowych podmian i ułatwień w przemieszczaniu się.

Połowa floty Asuanu na czarnej liście

Australijskie władze morskie zatrzymały dwa statki należące do kontrowersyjnego katarskiego przedsiębiorstwa żeglugowego za poważne naruszenia praw pracowniczych zaledwie kilka tygodni po tym, jak załoga innego statku należącego do Aswan Trading and Contractors została zmuszona do strajku głodowego u wybrzeży Kuwejtu.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym z wieloma nagrodami

Informujemy i jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez ITF. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 1000 funtów i egzemplarz książki. A, za każdy obraz reprodukowany w książce nagroda w wysokości 100 funtów.

Związki zawodowe Nowej Zelandii wzywają do podjęcia działań na Fidżi

Związki zawodowe Nowej Zelandii wzywają do podjęcia działań w związku z rzekomym oszustwem związanym z handlem ludźmi na Fidżi

Policja Fidżi rozpoczyna dochodzenie, interwencja ITF

Dochodzenie w sprawie promów Goundar w następstwie roszczeń ITF dotyczących handlu ludźmi.

Sytuacja podatkowa marynarzy w 2021 r. Opinia współpracującej z OMK Kancelarii Podatkowej.

Informujemy, że na zlecenie OMK specjalizująca się w rozliczaniu podatków marynarskich współpracująca z nami Kancelaria Podatkowa przygotowała opinię, dotyczącą zmian w podatkach oraz sposobu rozliczania marynarzy w 2021 r.

Przedłużenie ważności legitymacji OMK - informacja.

Marynarze należący do OMK mogą przedłużyć legitymację OMK / ITF, przesyłając e-mailem informację o wysłanie wklejki ITF do samodzielnego naklejenia na legitymację na adres: biuro@nms.org.pl

ITF zabezpiecza zwolnienie załogi tankowca w Iranie

Kilkunastu marynarzy z Korei Południowej, Birmy, Wietnamu i Indonezji kieruje się teraz do domu po tym, jak Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu (ITF) i jej irański oddział pomogły pośredniczyć w ich uwolnieniu od władz irańskich.

Przypominamy o pomocy finansowej dla marynarzy z OMK wykonujących badania na COVID-19.

Marynarze należący do OMK, którzy ze względów zarówno indywidualnych jak i zawodowych wykonują testy na covid, mogą ubiegać się o zapomogę finansową z OMK.

Firmy powinny i mogą podjąć działania

Aby uratować marynarzy pozostawionych poza Chinami.

Solidarność z marynarzami birmańskimi

ITF potępia wojskowy zamach stanu.

Centralna Morska Komisja Egzaminacyjna wznowiła proces egzaminacyjny

W związku z licznymi zapytaniami od marynarzy, informujemy że CMKE wznowiła proces egzaminacyjny. Szczegóły...

Część marynarzy prowadzących strajk głodowy przebywa w szpitalu w Kuwejcie

Marynarze z Indii, Turcji, Azerbejdżanu i Bangladeszu są w trzecim tygodniu strajku głodowego w porcie Shuaiba w Kuwejcie.

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line