ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Apel OMK i środowiska morskiego do Marszałka woj. zachodniopomorskiego i Prezydenta miasta Szczecina

Środowisko morskie miasta Szczecina jest szczególnie zainteresowane dalszymi losami promu "Gryfia" i statku inspekcyjnego "Planeta".

UE nie może porzucić marynarzy

Wraz z końcem roku i drugą falą covid, Europejska Federacja Pracowników Transportu ETF ( Federacja tworzona przez europejskie Związki Zawodowe, także przez marynarzy z OMK) wystąpiła do Komisji Europejskiej o zapewnienie,

Rządy muszą rozwiązać problem: Jag Ananda, Anastazji i sprowadzić marynarzy do domu

Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu (ITF) wzywa rządy Chin, Indii i Australii do współpracy i pilnego zakończenia impasu wokół cumowania statków "węglowców" w chińskich portach, ponieważ niektórzy marynarze byli na pokładzie ponad 20 miesięcy.

W jaki sposób funkcjonują loty międzynarodowe?

Od 11 listopada 2020 r. obowiązuje zakaz lądowania samolotów cywilnych wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium Państw:

Aktualna informacja dla marynarzy z OMK w sprawie Ustawy o podatku dochodowym -ulga abolicyjna dla marynarzy

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi zmian w projekcie ustawie o podatku dochodowym i utrzymaniem / likwidacją ulgi abolicyjnej dla marynarzy, informujemy...

200 000 strajkujących pracowników morskich z Bangladeszu wygrywa dziesięcioletnią batalię o prawa

Pod koniec ubiegłego miesiąca ponad 200 000 pracowników żeglugi rzecznej pod szyldem stowarzyszonej z ITF Federacji Bangladeszu Noujan Shramik (BNSF) odniosło znaczną poprawę w ich życiu zawodowym po trzydniowym strajku przeciwko Stowarzyszeniu Właścicieli Statków Towarowych w Bangladeszu.

Oświadczenie Zarządu ITF do członków

ITF potwierdza kluczową rolę, jaką nadal odgrywają pracownicy transportu w utrzymaniu świata w ruchu po pandemii Covid-19, oraz naszą solidarność z naszymi członkami, którzy nadal są dumni ze swoich związków, rodzin i społeczności.

Znajdź mobilny punkt pobrań testów na obecność SARS coV - 2

Sprawdź, gdzie znajdują się mobilne punkty pobrań wymazu

ITF i Marlow walczą o zmianę załogi, gdy kryzys trwa od ośmiu miesięcy

Uwięziona na statku od lutego, inżynier-praktykant czuje się upokorzona że, nie ma środków higienicznych. Jest coraz bardziej zmartwiona że, nie może wrócić do domu. Inny marynarz nie rozumie, dlaczego nie można go repatriować, skoro jego umowa wygasła sześć miesięcy temu. Świeży członek załogi nie może wejść na pokład statku, ponieważ osoba, którą ma zastąpić, nie może opuścić statku.

Pamiętamy o tych, którzy nie powrócili z morza i o Tych, którzy odeszli na wieczną wachtę będąc w stanie spoczynku

Czy wszystko pozostanie tak samo, kiedy nas już nie będzie? Czy książki odwykną od dotyku rąk,? A ludzie? Przez chwilę będą mówić o nas, będą dziwić się śmierci - później zapomną?. NIE. Wspomnijmy w czasie listopadowej zadumy naszych Bliskich , Kolegów, Przyjaciół, którzy nie powrócili z morza i którzy z morza żyli. Nie ma już Ich pośród nas, ale są w naszej pamięci.

Zmiany w strefach ryzyka od 1 listopada 2020 roku

W związku z obecną sytuacją związaną z piractwem na wodach Zachodniej i Wschodniej Afryki, szczególnie mając na uwadze zwiększenie i intensywność ataków i porwań, lista IBF (International Bargaining Forum) i ITF (International Transport Workers' Federation) dotycząca Stref Ryzyka została rozszerzona od 1 listopada 2020 roku.

Przedłuzenie ważności świadectw STCW.

Poniżej informacja dotycząca wprowadzonych rozwiązań prawnych w okresie panującej pandemii , ważność dyplomów i certyikatów przedłużona do końca grudnia 2020

Koronawirus - sytuacja na świecie

Zachęcamy do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę na stronie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) pod adresem:

5 lat nieudolności w działaniach wymiaru sprawiedliwości

OMK ponad 5 lat temu podjęło sprawę odzyskania niewypłaconego wynagrodzenia w imieniu jednego z marynarzy należącego do naszej Organizacji

Wytyczne dotyczące przedłużenia ważności morskich dokumentów

Wytyczne dotyczące przedłużenia ważności morskich dokumentów marynarzy w okresie wprowadzonego stanu epidemii COVID-19

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line