ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Informujemy, że biuro OMK będzie czynne w godzinach 7.30 - 15.00 do odwołania

HMS Assistance. Pakiety medyczne na preferencyjnych warunkach dla marynarzy należących do OMK

Przypominamy, że marynarze należący do OMK mogą skorzystać z możliwości zakupu pakietów medycznych dedykowanych marynarzom Na preferencyjnych warunkach.

Informujemy, że wszyscy marynarze należący do OMK zostali objęci kontynuacją podstawowego ubezpieczenia NNW na kolejny rok 2019 / 2020.

Przypominamy, że w ramach przynależności do Organizacji Marynarzy Kontraktowych marynarze są objęci ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków w PZU 24 h podczas pracy na statku i wypoczynku w domu, również w strefie działań pirackich. Koszt ubezpieczenia ponosi OMK.

183 dni dla polskich marynarzy

Informujemy, iż prace nad nowymi przepisami dotyczącymi zwolnienia z podatku dochodowego, polskich marynarzy pracujących na statkach bander UE przez okres ponad 183 dni w roku nadal trwają.

Rabaty na stacjach LOTOS dla marynarzy OMK

Rabaty z LOTOS Paliwa marynarze naszej organizacji OMK będą mogli uzyskać rabat przy zakupie paliwa na stacjach polskiego koncernu paliwowego. Legitymacja i karta jest wydawana bezpłatnie. Chętnych do otrzymania kart prosimy o kontakt z biurem OMK.

NIS i ubezpieczenia społeczne

Informujemy, iż Krajowa Sekcja Morska (do której należy OMK) oraz Ogólnopolski Związek Zawodowy Oficerów i Marynarzy wspólnie wystąpili o przedłużenie porozumienia pomiędzy Polską i Norwegią ws. ubezpieczeń społecznych dla polskich marynarzy pracujących na statkach bandery NIS.

Blumenthal na celowniku ITF

W związku z ciągłym łamaniem praw marynarzy ITF rozpoczął akcje przeciwko niemieckiej firmie żeglugowej Johann M.K. Blumenthal. W ramach tej akcji 147 Inspektorów ITF będzie kontrolować flotę Blumenthala w portach na całym świecie.

Kluby P&I - szybki kontakt ws. roszczeń

Informujemy, iż dodaliśmy do Strefy Członków Związku listę klubów P&I wraz z danymi kontaktowymi takimi jak e-mail oraz nr telefonu przeznaczonych dla spraw związanych z polisami ubezpieczeniowymi wymaganymi konwencją MLC.

Z ostatniej chwili. Otrzymaliśmy w dniu dzisiejszym indywidualne interpretacje Krajowej Informacji Skarbowej dot. sytuacji podatkowej marynarzy pracujących dla armatora z UK.

OMK w dniu dzisiejszym otrzymała treść indywidualnych interpretacji MF które dotyczą sytuacji podatkowej marynarzy pracujących dla armatorów z UK . Treść interpretacji Ministerstwa Finansów jest zgodna z opinią Kancelarii Podatkowej, z którą OMK współpracuje.

Otrzymaliśmy wyjaśnienie z Ryan Ship Management w sprawie dyskryminacji polskich marynarzy.

Firma Ryan Ship Management z Ukrainy umieściła w marcu ogłoszenie o treści "Chcemy uniknąć zatrudnienia polskich marynarzy, na ile to tylko możliwe" . Pisaliśmy o tym fakcie na FB i na naszej stronie internetowej 15/04

Kluby P&I zalecają, najpierw Związek Zawodowy

Według najnowszej publikacji klubów P&I dotyczących Konwencji MLC i polis ubezpieczeniowych przez nią wymaganych zaleca się marynarzom aby w pierwszej kolejności, w przypadku problemu, marynarz kontaktowali się ze swoim Związkiem Zawodowym i Armatorem w celu znalezienia rozwiązania zanim wystąpi do ubezpieczyciela. Jest to jak najbardziej zgodne z naszymi dotychczasowymi poglądami z tym, że w przypadku gdy marynarz będzie szukał rozwiązania swojego roszczenia bezpośrednio z armatorem, bez pomocy Związku Zawodowego zalecamy aby przynajmniej się skonsultował z nim w celu zasięgnięcia porady.

Współpraca OMK z HMS Assistance. Pakiety medyczne na preferencyjnych warunkach dla marynarzy należących do OMK

Informujemy, że zakończyliśmy negocjacje z HMS Assistance, dotyczącą pakietów medycznych dedykowanych marynarzom należącym do OMK w rozszerzonym zakresie i na preferencyjnych warunkach.

Dyskryminujące ogłoszenie o pracę: "Chcemy uniknąć zatrudniania marynarzy z Polski"

Firma Ryan Ship Management, zajmująca się m.in. obsługą platform wiertniczych na Morzu Północnym, umieściła ogłoszenie o pracę, które posiada znamiona dyskryminacji Polaków

Fair Transport akcja demonstracyjna w Brukseli, byliśmy, widzieliśmy...

Ostatni tydzień był pełen emocji! Nasz organizacja wzięła aktywny udział w tej kampanii. Byliśmy tam razem z kolegami ze związków z m.in.: Niemiec, Rumunii, Szwecji, Belgii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoch, Danii, Norwegii. Było nas tam (wg. organizatorów) około pięć tysięcy uczestników.

Specjalnie dla marynarzy z OMK - nowe oferty wypoczynku z rabatem

Zapraszamy do skorzystania z nowych ofert, dostępnych na naszej stronie - w zakładce Marynarze mają taniej.

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.eu, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line