ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!
Pierwszy w historii ITF konkurs fotograficzny, rozstrzygnięty!
2022-08-08
Nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego, do którego zapraszaliśmy 26.01.2022r., na naszej stronie: https://omk.org.pl/article/990.

Pierwszy w historii konkurs fotograficzny ITF postawił przed pracownikami transportu wyzwanie aby  uchwycić rzeczywistości integralnej roli, jaką odgrywają w funkcjonowaniu naszego świata.
Po wielu naradach nasi jurorzy wybrali zwycięskie i wysoko ocenione zdjęcia, wybrane ze względu na to, jak wyjątkowo ukazują, czym jest bycie pracownikiem transportu.

Pierwsze miejsce: Israel C Garbo , „A woman in action”
Drugie miejsce: Viridiana Gómez, Empowering Feeling working as a longshore”
Trzecie miejsce (wspólne): June D Famur „Rope of hope” i Karlo Immanuelle D Garcia „Let’s colour our Dreams”

Wpis marynarza Karlo Immanuelle D Garcii „Pokolorujmy nasze sny” przedstawia pracownika malującego ładownię w Qinhuangdao w Chinach za pomocą jaskrawoczerwonej farby i żółtego sprzętu z dopiskiem: "Ciężka praca się opłaca."

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione zdjęcia można obejrzeć na stronie https://www.itfglobal.org/en/winners.

R.R.

2022-10-05
Lista zgłoszonych kandydatów na delegatów - Wybory na WZD-OMK
2022-10-03
OMK NEWS - Twoje źródło informacji na morzu. Informujemy, że wysłaliśmy na wskazane adresy e-mail kolejne wydanie OMK NEWS - Twoje źródło wiadomości na morzu w formie pdf ( tylko 348 KB )
2022-10-03
Ankieta dla Pracowników związanych z morzem.
2022-09-30
Szanowni Drodzy, Koleżanki i Koledzy,
2022-09-19
Regularnie przypominamy marynarzom o istnieniu tzw. Karty Praw Marynarza - Bill Of Rights, opartej o postanowienia Konwencji MLC 2006. Karta Praw Marynarza opracowana przez ITF to esencja MLC przedstawiona w bardzo przystępny i przejrzysty sposób.
2022-09-12
Tzw. Seafarers Wages Bill to narzędzie, które ma zadanie określić poziom wynagrodzenia, odnoszący się do najniższego wynagrodzenia w UK. System ten miałby objąć wszystkich marynarzy niezależnie od narodowości jak i bandery statku.
Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line