ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!
Główne organizacje transportowe ostrzegają,
2021-12-03
że odruchowa reakcja rządów na wariant Omicron naraża łańcuch dostaw na większe ryzyko

Reakcje światowych liderów na wariant Omicron narażają pracowników transportu i globalnego łańcucha dostaw na większe ryzyko upadku, ostrzegają międzynarodowe organizacje transportowe i związki reprezentujące transport drogowy, lotniczy i morski.

Pracownicy transportu transgranicznego, w tym marynarze, załoga lotnicza i kierowcy, muszą być w stanie nadal wykonywać swoją pracę i przekraczać granice bez nadmiernie restrykcyjnych przepisów dotyczących podróży, aby utrzymać w ruchu i tak już niedomagające łańcuchy dostaw.

IATA, Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych, ICS, Międzynarodowa Izba Żeglugi, IRU, Międzynarodowy Związek Transportu Drogowego oraz ITF, Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu, wspólnie wezwały rządy, aby nie nakładały ponownie ograniczeń granicznych, które dodatkowo ograniczają wolność przemieszczania się pracowników transportu międzynarodowego i wyciągania wniosków z ostatnich dwóch lat.


IATA, ICS, IRU i ITF reprezentują, ponad 20 bilionów USD rocznie w światowym handlu i 65 milionów pracowników transportu globalnego oraz ponad 3,5 miliona firm zajmujących się frachtem drogowym i lotniczym oraz ponad 80% światowej floty handlowej.

Więcej: https://www.itfseafarers.org/en/news/major-transport-organisations-warn-governments-knee-jerk-reaction-omicron-variant-puts-supply

R.R.

2022-01-16
Greckie Związki Zawodowe ITF podpisały nowy układ zbiorowy gwarantujący podwyżkę wynagrodzeń dla marynarzy promowych. Droga do porozumienia była ciężka i opatrzona 48 godzinnym strajkiem podczas którego greckie promy objęte układem zbiorowym nie wypłynęły z portu.
2022-01-14
Dla uczczenia tym co nie powrócili.
2022-01-10
Wielu marynarzy napotyka problemy przy odprawie na lotnisku bądź przy rezerwacji biletów powrotnych do kraju ws. wytycznych dotyczących testu PCR. Poniżej zamieszczamy najnowszy link jak i informacje w PDF ze strony internetowej Straży Granicznej.
2021-12-23
Życzymy wszystkim pracującym na morzu i mających chwilę wytchnienia na lądzie spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia
2021-12-21
Nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi na nasze zapytania i zastrzeżenia ws. przepisów z dnia 15 grudnia lecz informujemy, iż zostały one doprecyzowane dnia 17 grudnia na podstawie kolejnego rozporządzenia Rady Ministrów. Wyjaśniono sprawy związane z testem diagnostycznym dla osób powracających spoza strefy Schengen.
2021-12-17
Przypominamy o zasadach i związanych z uznawaniem i funkcjonowaniem stref działań piracki oraz innych zagrożeń o charakterze wojennym. Zasada podstawowa to warunki zatrudnienia oraz informacja czy na statku jest układ zbiorowy ITF czy też nie.
Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line