ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!
Tylko obowiązujące normy, mogą uratować borykający się z problemami sektor promowy
2023-07-27
Dwustronna umowa została podpisana dzisiaj w Paryżu między Francją a Wielką Brytanią w sprawie dobrowolnego zatrudnienia marynarzy i standardów socjalnych.

(.....)

Sekretarz generalny Międzynarodowej Federacji Pracowników Transportu (ITF) Stephen Cotton dołączył do swojego europejskiego odpowiednika, wzywając do stosowania obowiązkowych norm we wszystkich firmach obsługujących promy na kanale La Manche, w Irlandii i na Morzu Północnym.
„Musimy zobaczyć silne prawa wspierające godne płace i warunki. A kiedy prawo jest łamane, potrzebujemy szybkiego egzekwowania prawa i działań prokuratorskich ze strony państw” – powiedział.

(.....)


O ETF: Europejska Federacja Pracowników Transportu (ETF) jest ogólnoeuropejską organizacją związkową zrzeszającą transportowe związki zawodowe z Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz krajów Europy Środkowej i Wschodniej. ETF reprezentuje ponad 5 milionów pracowników transportu z ponad 200 związków transportowych z 40 krajów europejskich. Pracownicy ci znajdują się we wszystkich częściach branży transportowej na lądzie, morzu iw powietrzu.

O ITF: Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu (ITF) jest globalnym, demokratycznym, kierowanym przez afiliantów ruchem zrzeszającym 740 związków zawodowych pracowników transportu, uznawanych za wiodące światowe władze transportowe. Z pasją walczymy o poprawę życia zawodowego; łączenie związków zawodowych i sieci pracowniczych ze 153 krajów w celu zapewnienia praw, równości i sprawiedliwości ich członkom. Jesteśmy głosem 20 milionów pracowników transportu, którzy poruszają świat.

Więcej na stronie: Link

R.R.

2023-09-21
OMK NEWS - Twoje źródło informacji na morzu. Informujemy, że wysłaliśmy na wskazane adresy e-mail kolejne wydanie OMK NEWS - Twoje źródło wiadomości na morzu w formie pdf.
2023-09-21
Związki zawodowe na całym świecie protestują przeciwko niszczącej związki tzw. zielonej firmie Orsted.
2023-09-15
Karnety w cenie sprzed podwyżki.
2023-08-14
Od dnia dzisiejszego jest możliwość objęcia dedykowaną ochroną ubezpieczenia dzieci marynarzy należących do OMK..
2023-08-14
W odpowiedzi na liczne zapytania marynarzy z OMK, czy do ubezpieczenia zdrowotnego w rozszerzonej przynależności do OMK/ITF Premium może przystąpić rodzina marynarza, informujemy, że po wielomiesięcznych negocjacjach od dnia dzisiejszego możemy rozszerzyć ubezpieczenie zdrowotne o członków rodziny ( małżonka / partnerów , dzieci )
Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line