ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!
Protest przeciwko tzw. zielonej firmie Orsted
2023-09-21
Związki zawodowe na całym świecie protestują przeciwko niszczącej związki tzw. zielonej firmie Orsted.

Setki związków zawodowych z całego świata zjednoczą się w proteście przeciwko rozbijającym związki działaniom podjętym przez firmę Ørsted zajmującą się energią odnawialną.

Ponad 215 związków zawodowych ze 100 krajów podpisało list otwarty do Madsa Nippera, prezesa grupy i dyrektora generalnego Ørsted, wzywając Nipper do bezpośredniej interwencji i rozwiązania problemów między Ørsted w USA a związkami morskimi w USA.

Związki stowarzyszone z Międzynarodową Federacją Pracowników Transportu (ITF) i Międzynarodową Radą Dokerów (IDC), 20 września dostarczą list do kluczowych biur Ørsted, a także zorganizują protesty w kluczowych portach w Ameryce Północnej, Europie, Australii i Wielka Brytania.

Ørsted US nie negocjował w dobrej wierze, łamiąc obietnice dane pracownikom i członkom związków zawodowych reprezentowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Dokerów (ILA) w New London w stanie Connecticut. Ørsted podpisał także dwudziestoletnie umowy z antyzwiązkowymi przedsiębiorstwami żeglugowymi, co stanowi bezpośrednie naruszenie własnego kodeksu postępowania Ørsted.

Ørsted, firma szczycąca się swoimi ekologicznymi referencjami, lekceważy pracowników zaangażowanych w świadczenie jej usług. Marynarze i dokerzy są kluczowi dla łańcucha dostaw Ørsted i zapewniają płynną realizację i ciągłą obsługę projektów morskich elektrowni wiatrowych Ørsted na całym świecie.
(.....)

O ITF: Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu (ITF) jest demokratyczną, kierowaną przez stowarzyszenia federacją, uznawaną za wiodącą na świecie władzę transportową. Z pasją walczymy o poprawę życia zawodowego; łącząca związki zawodowe ze 147 krajów w celu zapewnienia swoim członkom praw, równości i sprawiedliwości. Jesteśmy głosem prawie 20 milionów pracowników transportu na całym świecie.

Cały artykuł czytaj >> tutaj


R.R.

2023-11-24
Komunikat prasowy z 21 listopada 2023 r Program ITF - "Nowhere to Hide" Kampania rzuca światło na kradzież wynagrodzeń na australijskim wybrzeżu
2023-11-21
OMK NEWS - Twoje źródło informacji na morzu. Informujemy, że wysłaliśmy na wskazane adresy e-mail kolejne wydanie OMK NEWS - Twoje źródło wiadomości na morzu w formie pdf.
2023-11-08
W związku ze zbliżającym się Świętami i prezentami pod choinką od Mikołaja, planujemy wysyłkę paczek mikołajkowych dla dzieci marynarzy należących do OMK / ITF.
2023-11-07
ITF & JNG: Obawy związane z wpływaniem ukraińskich marynarzy do rosyjskich portów i na wody terytorialne.
2023-11-03
Okres świadczenia chorobowego nadal okazuje się sporną kwestią pomiędzy marynarzem i pracodawcą. Przypominamy, iż jest obowiązkiem pracodawcy zapewnić aby marynarz otrzymał właściwą opiekę medyczną jak i środki do życia zgodnie z warunkami umowy o pracę.
2023-11-03
Przestrzegamy przed pochopnymi reakcjami na ofert pracy z pt-Saipem Indonesia, oferowanymi przez Cervantes Olivareza, które przedstawiają lukratywne warunki zatrudnienia. Według naszej oceny jest to próba wyłudzenia.
Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line