ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!
Wielka Brytania, Niemcy, Szwajcaria i UE przedłużają sprzeciw
2021-10-14
Wielka Brytania, Niemcy, Szwajcaria i UE przedłużają sprzeciw w zniesieniu ograniczeń łańcucha dostaw przez sprzeciwianie się zniesieniu szczepień. Mówią rządom światowe związki transportowe.

Londyn, Berlin, Berno, Bruksela; 14 października 2021 r. Setki związków zawodowych, reprezentujących ponad 12 milionów pracowników transportu ze 118 krajów na całym świecie, napisały list otwarty do rządów, które sprzeciwiają się zniesieniu ograniczeń własności intelektualnej dotyczących szczepionek przeciw Covid, oskarżając je o nasilanie się kryzysów w łańcuchu dostaw i naruszanie „ja ekonomicznego”. -szkoda'.

376 związków, w tym Unite the Union, ver.di i kapers, napisało do przywódców z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwajcarii i Komisji Europejskiej, żądając zakończenia sprzeciwu wobec tymczasowego zrzeczenia się praw własności intelektualnej w odniesieniu do szczepionek, leczenia i diagnostyki Covid WTO, znane jako „zwolnienie z TRIPS”.

Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu (ITF) przekazała list przywódcom przed drugim dniem posiedzenia Rady TRIPS WTO w Genewie.

Stwierdzono, że system zwolnień jest niezbędny do przyspieszenia globalnego wprowadzenia szczepień, bez których MFW ostrzegł, że w ciągu najbliższych pięciu lat z globalnego PKB może zostać "wyjęte" 5,3 biliona dolarów.

Wynika to z tego, że szefowa MFW Kristalina Georgieva powiedziała, że ????najbardziej bezpośrednią przeszkodą w pełnym "uzdrowieniu" jest „wielka przepaść w zakresie szczepień”, a prof. Sarah Gilbert, twórca szczepionek z Oksfordu, ostrzegając, że brak dostępu do szczepionek w biedniejszych krajach grozi powstaniem niebezpiecznych nowych wariantów i że „priorytetem musi być zaszczepienie jak największej liczby osób i jak najszybciej”. Obecnie mniej niż trzy procent ludzi w krajach o niskich dochodach otrzymało pojedynczą dawkę.
(.....)

Więcej: https://www.itfseafarers.org/en/news/uk-germany-switzerland-and-eu-prolonging-supply-chain-misery-opposing-vaccine-waiver-global

R.R.

2021-12-03
że odruchowa reakcja rządów na wariant Omicron naraża łańcuch dostaw na większe ryzyko
2021-12-01
Z ogromnym żalem przekazujemy wiadomość, że odszedł wieloletni członek naszej organizacji.
2021-11-22
W związku ze zbliżającym się Świętami i prezentami pod choinką od Mikołaja, z oczywistych przyczyn związanych z obecną sytuacją, nie organizujemy Zabawy Mikołajkowej. Planujemy natomiast wysyłkę paczek mikołajkowych dla dzieci marynarzy należących do OMK / ITF.
2021-10-15
PRZEDŁUŻONA WAŻNOŚĆ BONU
2021-10-14
Wielka Brytania, Niemcy, Szwajcaria i UE przedłużają sprzeciw w zniesieniu ograniczeń łańcucha dostaw przez sprzeciwianie się zniesieniu szczepień. Mówią rządom światowe związki transportowe.
2021-10-01
Czas nominować, najodważniejszych marynarzy świata!
Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line