ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Od 16.04.2020r., wprowadzono obowiązek noszenia maseczek wchodzi w życie

Uprzejmie przypominamy że, zgodnie z § 18. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu.

COVID-19 - P&I, FSC, PSC, WHO - szybki przegląd

Szybki przegląd zagadnień związanych z obecną sytuacją w shippingu - do wykorzystania przez marynarzy.

Jak chronić się przed zakażeniem koronawirusem

COVID-19 jest nową chorobą, spowodowaną nowym koronawirusem, którego wcześniej nie obserwowano u ludzi.

ITF i ICS wzywają światowe agencje do utrzymania żeglugi w czasie kryzysu COVID-19

Międzynarodowa Federacja Transportowców (ITF) i Międzynarodowa Izba Żeglugi (ICS) napisały wspólnie list otwarty do agencji ONZ w sprawie globalnego przemysłu morskiego, wzywając do uznania kluczowej roli marynarzy w czasie tego nadzwyczajnego kryzysu.

Ważne informacje ws. kwarantanny dla marynarzy

W związku ze zgłaszanymi wątpliwościami dot. stosowania rozporządzenia z dnia 31 marca 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w zakresie kwarantanny marynarzy, poniżej przedstawiamy informacje Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (MGMiŻŚ) dot. jego stosowania po roboczej konsultacji MGMiŻŚ ze Strażą Graniczną (SG).

COVID-19: Ważne informacje dla marynarzy.

Informacje o krajach i portach.

Radosnych i wesołych Świąt Wielkiej Nocy

Radosnych i wesołych Świąt Wielkiej Nocy

Wytyczne dotyczące przedłużenia ważności morskich dokumentów marynarzy

Wytyczne dotyczące przedłużenia ważności morskich dokumentów marynarzy w okresie ograniczeń związanych z zagrożeniem epidemicznym COVID-19

Ogłoszenie zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2

Ogłoszenie zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2

Informacje i zalecenia w związku z rozwojem COVID-19

Informacje i zalecenia w związku z rozwojem COVID-19

Porozumienie dotyczące polskich marynarzy zatrudnionych pod banderą NIS

Porozumienie dotyczące polskich marynarzy zatrudnionych pod banderą NIS

Informujemy, że w związku ze specyfiką pracy naszego biura i zaostrzonej sytuacji związanej z COVID-19

Biuro OMK będzie zamknięte od dnia 12.03.2020 roku do odwołania.W sprawach roszczeń prosimy o kontakt pod awaryjnym numerem telefonu: 516 516 900. W pozostałych sprawach pod nr telefonu: 696 322 422. Powyższe wynika z obowiązującej ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. z 2020 r., poz. 374)

Informacja dla osób odwiedzających biuro OMK

W związku z faktem, iż zawód marynarza jest ściśle powiązany z podróżami w różnych rejonach świata z wykorzystaniem głównych ośrodków tranzytowych i jednocześnie dbając o bezpieczeństwo marynarzy z OMK ich rodzin i najbliższych uprzejmie prosimy o kierowanie spraw do biura OMK telefonicznie, e-mailowo lub pocztą do czasu ustabilizowania spraw związanych z koronawirusem.

Najnowsze doniesienia dotyczące koronawirusa

ITF ściśle przestrzega wszystkich rad światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczących epidemii, która pojawiła się w mieście Wuhan, głównym krajowym i międzynarodowym węźle transportowym

Obchody rocznicy katastrofy m/f Jan Heweliusz

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.eu, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line