ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Ulga abolicyjna - nowa interpretacja Ministerstwa Finansów

4 listopada została wydana interpretacja ogólna Ministra Finansów w sprawie stosowania ulgi, o której mowa w art. 27g ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych w stosunku do marynarzy, mających miejsce zamieszkania w Polsce, uzyskujących dochody z tytułu pracy najemnej na pokładach statków morskich eksploatowanych w transporcie międzynarodowym w rozumieniu umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Zapomogi szkoleniowe dla marynarzy

Komisja OMK przypomina wszystkim marynarzom z naszej Organizacji mającym problemy z zatrudnieniem lub spodziewają się ich w niedalekiej przyszłości, iż mogą korzystać z funduszu zapomóg szkoleniowych. Podwyższenie kwalifikacji zawodowych bądź umiejętności językowych może jedynie poprawić szanse na znalezienie zatrudnienia.

Problem z Samsung Galaxy Note 7

United States Coast Guard wydało cyrkularz na temat niebezpieczeństwa zapalenia telefonów Samsung Galaxy Note 7.

Świadectwa GOC/ROC - czy trzeba wymienić?

Organizacja Marynarzy Kontraktowych NSZZ Solidarność uzyskała informację od Urzędu Komunikacji Elektronicznej w sprawie wymiany niektórych druków świadectw ogólnych operatora GMDSS i świadectw ograniczonych.

Aplikacja ITF dla marynarzy

Przypominamy o darmowej aplikacji ITF Seafarers, dzięki której można sprawdzić czy statek jest pokryty układem zbiorowym oraz znaleźć dane kontaktowe do inspektora ITF na całym świecie z danymi afiliowanych związków w danym kraju. W aplikacji można również skorzystać z infolinii "HelpLine" w razie nagłej potrzeby.

Spotkanie Mikołajkowe 2016 dla dzieci marynarzy z OMK-czekamy na zgłoszenia

W związku ze zbliżającym się Świętem Mikołaja, planujemy zorganizowanie spotkania Mikołajkowego dla dzieci marynarzy z naszej Organizacji dnia 05-12-2016 r. ( poniedziałek ) w godzinach 17.00 ? 19.00 (czas trwania zabawy 2 h) Koszt uczestniczenia dziecka oraz koszt paczki świątecznej pokrywa OMK

Marynarze wzmocnieni w dochodzeniu wypłat

Prezydent podpisał ustawę ratyfikującą poprawki do Konwencji o pracy na morzu. Przewidują one zabezpieczenia finansowe dla marynarzy "porzuconych" przez armatora oraz rozszerzają wymagania wobec armatorów w przypadku marynarskich roszczeń.

Seminarium dla marynarzy z OMK - podatki, PSC, MLC

W dniu wczorajszym odbyło się kolejne seminarium przeznaczone dla marynarzy z OMK. W tym roku wprowadziliśmy nowe tematy tj. konwencja MLC z punktu widzenia inspektorów ITF, Inspektorów PSC, Związku Zawodowego w aspekcie nowych uprawnień nadanych marynarzom.

Informacja dla marynarzy z Boskalis

Informacja dla członków Organizacji Marynarzy Kontraktowych NSZZ "Solidarność" zatrudnionych za pośrednictwem "Maritime Services" na statkach o nazwach WADDEN 1, WADDEN 2 itd. (dawne nazwy SM-MB) pod banderami Cypru.

Informujemy, że w dniu 08.11.2016 organizujemy kolejne Seminarium dla marynarzy należących do OMK.

W spotkaniu będą uczestniczyć między innymi Inspektor ITF, Inspektor Port State Control, doradca podatkowy.

Na podstawie legitymacji OMK/ITF rabat 5% na uszycie munduru.

Organizacja Marynarzy Kontraktowych podpisała w dniu dzisiejszym umowę z Przedsiębiorstwem Odzieżowym MODUS S.A.. Na podstawie umowy, marynarze z całej Polski, którzy należą do OMK, na podstawie legitymacji OMK / ITF uzyskają rabat w wysokości 5 % na uszycie munduru i inne usługi oferowane przez Firmę.

WAŻNE: Ponowne ostrzeżenie przed oszustem podszywającym się pod armatora Conoco Philips z Kataru.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ oszust posługuje się świetnie podrobioną stroną internetową i adresem e-mail prawie identycznym, jak adres e-mail firmy ConocoPhilips Oferta ma na celu wyłudzenie danych osobowych, skanów dokumentów i UWAGA: zeskanowanego wzoru podpisu, który składa się zazwyczaj pod kontraktem.

Informacja dotycząca świadectw przeszkolenia w zakresie nautycznego dowodzenia statkiem i dowodzenia siłownią okrętową w w świetle obowiązującego Rozporządzenia

Pojawia się wiele wątpliwości dotyczących konieczności uzupełnienia szkoleń w zakresie nautycznego dowodzenia statkiem lub w zakresie dowodzenia siłownią okrętową przez marynarzy, w świetle nowelizacji Rozporządzenia w sprawie wyszkolenia i kwalifikacjach załóg morskich, dlatego poniżej umieszczamy informację otrzymaną z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Tym, którzy nie powrócili z morza

Komisja Organizacji Marynarzy Kontraktowych NSZZ Solidarność w ramach współpracy z Klubem Kapitanów Żeglugi Wielkiej, aby uhonorować pamięć tych, którzy odeszli na wieczna wachtę, podjęła decyzję o regularnym dofinansowaniu opieki nad pomnikiem "Tym, którzy nie powrócili z morza" na Cmentarzu Komunalnym w Szczecinie.

Zmiany w składkach dobrowolnych na NFZ

Od 9 listopada 2015r. okres, w którym nie było się objętym ubezpieczeniem zdrowotnym (mającym wpływ na naliczanie opłaty dodatkowej przy ubezpieczeniu dobrowolnym) nie wlicza się do okresu zatrudnienia marynarzy na statkach morskich o obcej przynależności.

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line