ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Marynarze mają taniej

Marynarze z OMK objęci ubezpieczeniem NNW

Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości

Zapraszamy marynarzy z naszej Organizacji na wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości organizowane w dniu 11 listopada 2015 r. w Szczecinie.

Przypominamy o zbliżającej się 45. rocznicy Wydarzeń Grudniowych w Szczecinie. Umieszczamy program obchodów.

Konwencja MLI - co się zmienia dla marynarzy od 1 stycznia 2019

Z dniem 01 lipca 2018 r. zacznie w Polsce obowiązywać Konwencja MLI (Konwencja wielostronna implementująca środki traktatowego prawa podatkowego mające na celu zapobieganie erozji podstawy opodatkowania i przenoszeniu zysku). Głównym celem Konwencji jest uszczelnienie systemu podatkowego poprzez przeciwdziałanie międzynarodowym optymalizacjom podatkowym, których efektem jest transferowanie zysków do tych jurysdykcji, w których opodatkowanie jest dużo korzystniejsze. Konwencja ma modyfikować obowiązujące dotychczas umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, stanowiąc swoisty rodzaj ?nakładki? na ich aktualne zapisy.

Wspólne oświadczenie ITF i JNG ws. podmiany załogi

Zalecane Protokoły Ramowe aby zapewnić bezpieczne zmiany w załodze i podróżowanie podczas pandemii koronawiusa (Covid-19).

Komunikat ITF do marynarzy - ws. podmiany załóg

Komunikat ITF do marynarzy - ws. podmiany załóg

Informator z działalności OMK za lata 2019-2020

Informujemy marynarzy, iż zamieszczamy poniżej informator/sprawozdanie

Help us. No food. No salary: Porzuceni wietnamscy marynarze

Porzuceni wietnamscy marynarze w końcu wrócili do domu przy wsparciu związków zawodowych.

ITF z zadowoleniem przyjmuje powrót międzynarodowych praw dla marynarzy

Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu (ITF) z zadowoleniem przyjmuje zapowiedź w tym tygodniu australijskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Morskiego (AMSA), że zniesie tymczasowe zwolnienia dla statków, których marynarze są na pokładzie dłużej niż 11 miesięcy, określone przez Międzynarodową Organizację Pracy. Konwencja o pracy na morzu (MLC).

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line