ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Gazetka dla marynarzy

OMK NEWS - Twoje źródło informacji na morzu. Informujemy, że wysłaliśmy na wskazane adresy e-mail kolejne wydanie OMK NEWS - Twoje źródło wiadomości na morzu w formie pdf.

Nowe wydanie biuletynu ITF

Przedstawiamy najnowsze wydanie biuletynu ITF zwierającego w przeważającej części informacje o kontraktach, wpadkach morskich i dochodzeniach powypadkowych, globalnej pomocy ITF jak i ogólne wiadomości o tanich banderach oraz źródłach informacyjnych ITF. Pobierz...

Centralny, internetowy rejestr marynarskich świadectw zdrowia

Informujemy, iż ramach systemu PHICS (Polish Harbours Information & Control System) powstaje centralny rejestr marynarskich świadectw zdrowia. Z dostępnych informacji wynika, iż lekarz uprawniony do wydania świadectwa zdrowia będzie zobowiązany do używania modułu wydawania i rejestracji świadectw zdrowia PHICS...

Wybory Delegatów na WZD OMK 2023-2028 - trwają.

Koleżanki i Koledzy, Przypominamy. Aby OMK / ITF nadal mogło pełnić swoją rolę, prosimy WSZYSTKICH MARYNARZY NALEŻĄCYCH DO OMK / ITF o udział w wyborach.

OMK, Karty LOTOS - aktualizacja

Fuzja ORLEN - LOTOS sfinalizowana. Po zakończeniu promocji wprowadzono zmianę standardowych warunków rabatowych, podwyższając upusty.

Nowy biuletyn informacyjny Krajowej Sekcji Morskiej

W tym wydaniu Biuletynu Morskiego przeczytamy o działaniach ETF, Stella Maris, pomocy dla Ukrainy, poprawkach do Konwencji MLC2006, Zespole ds. Żeglugi Morskiej i Rybołówstwa jak i o wynikach inspektorów ITF ws. odzyskanych pieniędzy dla marynarzy.

Paczki pod choinkę dla dzieci marynarzy z OMK / ITF.

W związku ze zbliżającym się Świętami i prezentami pod choinką od Mikołaja, planujemy wysyłkę paczek mikołajkowych dla dzieci marynarzy należących do OMK / ITF.

Nowe zasady zatrudnienia na statkach NIS

W związku z faktem, iż umowa POL-NIS w sprawie ubezpieczenia społecznego przestała obowiązywać wraz z końcem września oraz definitywnym brakiem możliwości jej przedłużenia przedstawiamy kilka ważnych informacji i porad.

POWIADOMIENIE O OSZUŚCIE

"Fairmont Shipping UK Ltd" - oszukuje

Wybory Delegatów na WZD OMK 2023-2028 rozpoczęte

Koleżanki i Koledzy.

Ankieta ws. zabezpieczenia społecznego marynarzy-prosimy o udział w ankiecie.

Ochrona zabezpieczenia społecznego jest jednym z najbardziej istotnych aspektów godziwej pracy.

Wybory - Lista zgłoszonych kandydatów

Lista zgłoszonych kandydatów na delegatów - Wybory na WZD-OMK

Ankieta dla Pracowników "morza"

Ankieta dla Pracowników związanych z morzem.

Wybory na WZD-OMK

Szanowni Drodzy, Koleżanki i Koledzy,

Pierwsze w Polsce grupowe ubezpieczenie zdrowotne dla marynarzy OMK/PZU - podpisaliśmy wniosek zawarcia umowy.

Mamy pierwsze w Polsce grupowe ubezpieczenie zdrowotne dla marynarzy. Podpisaliśmy wniosek o zawarcie umowy ubezpieczenia zdrowotnego z PZU. Od tej chwili marynarze z naszej Organizacji mogą przystępować do ubezpieczenia zdrowotnego OMK / PZU na wynegocjowanych warunkach, ponieważ umowa jest otwarta i bezterminowa.

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line