ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Nowy Biuletyn Morski KSM kwiecień - czerwiec 2017

Informujemy o nowym wydaniu Biuletynu Morskiego Krajowej Sekcji Morskiej. Jest już dostępny on-line i za kilka dni będzie także wersja drukowana. W tym wydaniu Biuletynu przeczytamy między innymi...

Nowa usługa płatności w serwisie omk.org.pl

Konkurs fotograficzny - nowy termin

Marcin Zieliński - odszedł na wieczną wachtę

Z głębokim, żalem zawiadamiamy, iż odszedł na wieczną wachtę marynarz z OMK, Kapitan ż.w. pracujący na statkach Hamburg Sud.

AVALON MARITIME - Biznes morski Holandia - Panama - Kongo - Miami i polscy marynarze

Postanowiliśmy opisać ciekawą historię, którą obecnie zajmuje się Organizacja Marynarzy Kontraktowych NSZZ Solidarność. Holenderski armator ? Pan Ruurd Hakvoort ? znany w Polsce z wcześniejszych lat kiedy zatrudniał polskich marynarzy poprzez szczecińskie pośrednictwo pracy ?Bałtyk i Oceany? podjął się nowego zadania.

OMK przedłużyło umowę ubezpieczenia NNW dla marynarzy z OMK

Informujemy, iż OMK przedłużyło umowę o ubezpieczenie NNW dla wszystkich marynarzy należących do naszej Organizacji. Wzorem lat ubiegłych mamy 3 pakiety: brązowy, srebrny i złoty, powiązanych ze stażem w OMK. Pakiet złoty dla marynarzy będących ponad 10 lat, pakiet srebrny dla marynarzy pomiędzy 5 i 10 rokiem przynależności oraz brązowy dla pozostałych osób.

Zapraszamy na Rodzinne Marynarskie Grillowanie z OMK

Serdecznie zapraszamy marynarzy należących do naszej Organizacji wraz z rodzinami na kolejne spotkanie w plenerze - otwarcie sezonu

Podatki i ubezpieczenia dla polskich marynarzy

W ostatnim czasie ponownie podnoszony jest temat nowych rozwiązań podatkowo - ubezpieczeniowych dla polskich marynarzy. Tym razem, dość szeroko jest poruszana sytuacja polskich marynarzy pracujących u pracodawców zagranicznych na statkach podnoszących obce bandery.

OMK poparło wprowadzenie nowego zawodu morskiego w szkolnictwie średnim

Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu zwrócił się do OMK z prośbą o poparcie inicjatywy dotyczącej wprowadzenia nowego zawodu "Technik Elektroautomatyk Okrętowy" do klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego w grupie średniej.

Zaproszenie na Rodzinne marynarskie grillowanie z OMK

Serdecznie zapraszamy marynarzy należących do naszej Organizacji wraz z rodzinami na kolejne spotkanie p. n. " Rodzinne, marynarskie grillowanie" w dniu 02 czerwca 2017 r. o godzinie 15:00. W tym roku osoby chętne mogą się także zapisać przez FB.

Ponad 18 miesięcy walki ITF w duńskim sądzie o pensje polskich marynarzy z OMK

W połowie maja br. zakończyła się druga sprawa sądowa o zaległe wynagrodzenia polskich marynarzy ( w tym 8 marynarzy z OMK) pracujących dla A1 Offshore za pracę na statkach Storm Express i Sable Express.

Co dalej z wynagrodzeniami porzuconych marynarzy lub przetrzymywanych w niewoli ?

Na 104 Sesji Komitetu Prawnego IMO, która odbyła się w dniach 26-28 kwiecień 2017 zajmowano się między innymi sprawami wynikającymi z porzucenia statków i marynarzy przez armatorów jak i monitorowania i rozwiązywania takich przypadków.

Zastraszanie i molestowanie w pracy na statku

Przypominamy wynik pracy ETF (Europejska Federacja Pracowników Transportu "Europejski ITF" i ECSA (Stowarzyszenie Armatorów Europejskich) w tematyce zastraszania i molestowania na statkach jak i przeciwdziałaniu temu zjawisku. Granica pomiędzy zastraszeniem i molestowaniem, a tzw. zarządzaniem silna ręką jest bardzo cienka i często się załamuje.

Konkurs fotograficzny dla marynarzy z OMK- Twoje zdjęcie w kalendarzu 2018

Przypominamy o konkursie fotograficznym dla marynarzy z OMK. Jeżeli nie masz okazji na wykonanie wyjątkowego zdjęcia w obecnym czasie, odkurz swoje archiwum. Na pewno każdy z nas ma ciekawe, super zdjęcie które warto pokazać.

Nowy Biuletyn Marynarski ITF

Zapraszamy do pobrania nowego Biuletynu Marynarskiego ITF.

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line