ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Nagrody na amatorski turniej darta zakupione

Zakupiliśmy już nagrody na czwartkowy (18.02) turniej darta amerykańskiego. Elektroniczna tarcza do gry, zewnętrzny dysk twardy 750 GM i szybka pamięć usb 32 GB czekają na zwycięzców.

Kursy j. angielskiego dla marynarzy z OMK

Komisja OMK wychodząc naprzeciw trudnej sytuacji na rynku pracy postanawiała zaaranżować i częściowo zrefundować podstawowe kursy j. angielskiego dla marynarzy należących do OMK.

Amatorski Turniej darta amerykańskiego dla marynarzy 18tego o 18tej

Zapraszamy marynarzy na amatorski turniej darta amerykańskiego otwarty dla wszystkich marynarzy z OMK bez względu na umiejętności/ Jest możliwość zaproszenia osób towarzyszących.

Prośba o przekazanie 1 % podatku

Rekomendujemy i proponujemy przekazać 1 % podatku na Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER KRS 0000124837 ze wskazaniem na cel szczegółowy - SMERFNY FUNDUSZ GARGAMELA -

Spotkanie z DVAG - Leszek Olejniczak - ws. polskich marynarzy pracujących na warunkach niemieckich

OMK odświeżyło kontakt z Panem Leszkiem Olejniczakiem z Deutsche Vermogensberatung w sprawach warunków pracy i świadczeń socjalnych dla polskich marynarzy pracujących dla armatorów niemieckich na warunkach niemieckich.

Nowy Biuletyn Morski Krajowej Sekcji Morskiej

Informujemy o najnowszym wydaniu Biuletynu Morskiego Krajowej Sekcji Morskiej. Dostępny także na naszej stronie w pliku pdf. Ubiegły rok obfitował niestety w wiele smutnych wydarzeń. Czarną serię rozpoczęło 3 styczna b.r. zatoniecie cementowca ?Cemfjord?.

Jest możliwość przeprowadzania nowych szkoleń dla absolwentów studiów zaocznych AM 2006-2011

Informujemy wszystkich zainteresowanych, iż dnia 10 listopada w Dzienniku Ustaw na pozycji 1856 ogłoszono nowe Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 20 października 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wyszkolenia i kwalifikacji członków załóg statków morskich. Uwzględnia ono specyficzną sytuację absolwentów studiów zaocznych, z lat 2006-2011 którym odmówiono możliwości przystąpienia do egzaminu na poziom zarządzania ze względu na brak akredytacji AM do kształcenia na tym poziomie. Na podstawie nowego rozporządzenie będzie można odbyć odrębne szkolenie uprawniające przystąpienie do egzaminu.

Zwolnienia w Seahorse Marine

Działalność Domów Marynarza - prośba ITF o wypełnienie ankiety

Orzeczenia sądowe ws. podatków marynarskich

Informujemy, iż w Gazecie Prawnej pojawił się artykuł dotyczący orzeczeń sądowych dotyczących przyznawania ulg abolicyjnych marynarzom. W związku z tymi niepokojącymi informacjami Organizacja Marynarzy Kontraktowcy skierowała ten problem do radcy podatkowego. Spodziewamy się szerszego rozeznania tej sprawy w kolejnych dniach. Marynarze z OMK zainteresowani tą problematyką mogą zgłaszać się do biura OMK w Szczecinie.<br/> Poniżej przedruk z w/w artykułu.

Seminarium OMK dla marynarzy - podsumowanie

12 października odbyło się Seminarium dla marynarzy z OMK.

ITF, w tym marynarze, wspierają dokerów z DCT przez oddanie głosu on-line

W porozumieniu między Międzynarodową Federacja Pracowników Transportu ITF i Niezależnym Samorządowym Związkiem Zawodowym ?Solidarność?. Tym razem kampania pt. ?Koniec zwolnieniom i tłamszeniu związku zawodowego w porcie?. Dokerzy zaws...

Zapisy na Seminarium dla Marynarzy z OMK

Trwają zapisy na Seminarium dla marynarzy z OMK -termin 12-10-2015 Seminarium dotyczy bezpieczeństwa zatrudnienia, rozliczania podatków, są jeszcze wolne miejsca.Koszt uczestniczenia w Seminarium ponosi OMK

Seminarium dla Marynarzy

Zapraszamy na Seminarium dla Marynarzy Organizacja Marynarzy Kontraktowych, zaprasza 12 października, marynarzy z OMK na seminarium dotyczące spraw typowo marynarskich, wypadków na morzu, roszczeń, pracy i systemu podatkowego.

Do marynarzy z Rejonu Trójmiasta - dokerzy z DCT potrzebują wsparcia

Akcja solidarnościowa z dokerami tracącymi pracę w terminalu DCT w Gdańsku trwa! W poniedziałek 28 września o godzinie 14 przed siedzibą firmy (ul. Kontenerowa 7) odbędzie się pikieta organizowana przez Krajową Sekcję Portów Morskich i Zarzą...

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line