ITF - logo ETF - logo Fair shipping - logo
OMK is a member of National Maritime Section NSZZ Solidarność Affiliated to ITF and ETF
Przyłącz się do nas! Kliknij i wypełnij deklarację!

Giełda Pracy dla Marynarzy

Informujemy, iż OMK uruchomiła Giełdę Pracy dla Marynarzy. Jeżeli słyszałeś że o ofercie pracy, Twój armator poszukuje pracownika, masz jakiekolwiek mniej lub bardziej potwierdzone informacje to teraz można to dodać do naszej giełdy pracy.

WisdomJobsGulf - kolejni naciągacze

Przestrzegamy przed firmą WisdomJobsGulf, rekrutującą pracowników, w tym marynarzy na różne stanowiska. Firma oferuje wyśmienite warunki pracy , ale najpierw żądają wpłaty, wręcz naciskają na to ( karta lub przekazem na swoje/ich nazwiska ). Poniżej przytaczamy część korespondencji pomiędzy marynarzem z OMK a firmą WisdomJobsGulf...

Konkurs fotograficzno-artystyczny dla marynarzy z OMK " Z morza o morzu - 2017 "

Wszystkich marynarzy obdarzonych talentem fotograficzno-artystycznym zapraszamy do udziału w Konkursie " Z morza o morzu - 2017"

Sprawozdanie z działalności OMK za rok 2016

Informujemy marynarzy, iż zamieściliśmy na naszej stronie internetowej sprawozdanie z działalności Organizacji Marynarzy Kontraktowych NSZZ Solidarność za rok 2016.

Informacja dla polskich marynarzy pracujących pod banderą belgijską

Informujemy, iż w Strefie Członków Związku dodaliśmy przydatne informacje dla polskich marynarzy pracujących pod banderą belgijską.

Wyniki rozgrywek II Turniju Darta dla Marynarzy

W dniu wczorajszym odbył się II Turniej Darta Amerykańskiego dla marynarzy z OMK. Gratulujemy zwycięzcom. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z imprezy jak i tabele wyników.

Porozumienie POL-NIS zostało podpisane

Informujemy marynarzy, iż porozumienie dotyczące przeniesienia obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia społecznego dla polskich marynarzy pracujących na statkach podnoszących banderę drugiego rejestru norweskiego (NIS) zostało przedłużone.

Nagrody na turniej Darta zakupione

Nagrody zakupione - zapraszamy marynarzy z OMK do zapisywania się na Turniej pod adresem biuro@nms.org.pl lub 91 422 02 02. Wymagania - umiejętność trafienia w tarczę :)

II Amatorski Turniej Darta Amerykańskiego dla marynarzy

Zapraszamy marynarzy z OMK na kolejny turniej darta amerykańskiego, który odbędzie się w Szczecinie 10.01.2017 (wtorek) o godz. 1900 w MK Bowling, Centrum Galaxy.

Informacja o nowym numerze telefonu do OMK

Prosimy o kontakt z nami na nowy, bezpośredni numer telefonu 91 422 02 02

Spotkanie z Mikołajem dla dzieci marynarzy z OMK

05/12 OMK zorganizowała zabawę Mikołajkową dla dzieci marynarzy należących do naszej Organizacji. Spotkanie miało miejsce w sali Europejska 33. Liczne zabawy, konkursy, specjalny wystep Iluzjonisty oraz wizyta Świętego Mikołaja wraz z paczkami, które przekazal dzieciom spotkało się z dużym entuzjazmem ze strony uczestniczących. Do zobaczenia za rok

PRZYPOMINAMY O STREFACH PIRACKICH WG. LISTY ITF

Przypominamy o ustaleniach, które weszły w życie 15 grudnia 2015 odnośnie stref pirackich. Można znaleźć informacje odnośnie obszarów zwiększonego ryzyka, oraz praw, które obowiązują marynarzy w tych strefach. W załączniku znajdziecie polskie wydanie aneksu do listy ITF.

KURS HELM - czy naprawdę jest obowiązkowy...?

Od pewnego czasu można zauważyć ogłoszenia we wszystkich ośrodkach szkoleniowych na temat kursu Human Element Leadership and Management. Obowiązek posiadania kompetencji w zakresie stosowania umiejętności przywódczych i pracy w zespole jest co prawda wymagany zmianami w Konwencji STCW, bo na to powołują się ośrodki, jednak nie ma mowy o obowiązku odbycia dedykowanego szkolenia pod nazwą HELM.

Ulga abolicyjna - nowa interpretacja Ministerstwa Finansów

4 listopada została wydana interpretacja ogólna Ministra Finansów w sprawie stosowania ulgi, o której mowa w art. 27g ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych w stosunku do marynarzy, mających miejsce zamieszkania w Polsce, uzyskujących dochody z tytułu pracy najemnej na pokładach statków morskich eksploatowanych w transporcie międzynarodowym w rozumieniu umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Zapomogi szkoleniowe dla marynarzy

Komisja OMK przypomina wszystkim marynarzom z naszej Organizacji mającym problemy z zatrudnieniem lub spodziewają się ich w niedalekiej przyszłości, iż mogą korzystać z funduszu zapomóg szkoleniowych. Podwyższenie kwalifikacji zawodowych bądź umiejętności językowych może jedynie poprawić szanse na znalezienie zatrudnienia.

Rynek pracy dla marynarzy
Prowadzimy portal pracy dla marynarzy Sea4You.pl, udzielamy porad prawnych oraz śledzimy i opiniujemy nowe przepisy prawne odnosząc je do sytuacji marynarzy. Wspieramy w trudnych sytuacjach, kontaktujemy i uczestniczymy w negocjacjach z pracodawcami.
Organizacja Marynarzy Kontraktowych
Przynależność do OMK można traktować jako Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń podczas pracy na morzu. Istotna jest także ochrona praw marynarzy. Życie stwarza różne niespodzianki i nawet najlepszym z nas, pracującym dla najlepszych armatorów może sprawić niezłego psikusa.
Materiały do pobrania
Udostępniamy publikacje do przeglądania offline (Biuletyn Morski), formularze i inne materiały. Zobacz galerię zdjęć z akcji i wydarzeń.
Warto wiedzieć
Garść najbardziej przydatnych porad dla marynarzy
Opłać składki on-line
Sprawdź wysokość składek i dokonaj płatności on-line